reklamı kapat

POPÜLER

HTC Project Proton vr başlığı
HTC Project Proton
HTC Project Proton VR başlığı

Karşınızda geleceğin VR başlığı: HTC Project Proton

VR yani sanal gerçeklik tarafının bir numaralı ismi HTC, Project Proton adı altında iki yeni prototip VR başlığı ile karşımızda.

HTC Project Proton, firmanın tam olarak bir gelecek gösterimi. Bir gözlüğü andıran ve mevcut VR başlığı modellerinden çok daha kompakt görünen ürünler, henüz prototip aşamasında bulunuyor. Herkesin AR yani artırılmış gerçeklik üzerine odaklandığı günümüzde VR tarafını boş bırakmayacak gibi görünen şirket, yeni modelleriyle aslında AR tarafına da bir bakımdan giriş yapmış oluyor. Çünkü bu ürünlerin sürece bulunulan ortamı da dahil edebildiği aktarılıyor. Firmanın söylediği kadarıyla oldukça hafif olan başlıklar, maalesef henüz hiçbir teknik detay kazanmış değil. Bu başlıklar için kullanıcılardan geri bildirim toplamayı hedefleyen firma, iki model arasına temel bir fark koyuyor. Ön yüzlerinde yer alan kameralar ile harici tarama cihazına ihtiyacı olmayan ürünlerden birisi bağımsız yapıda çalışırken, diğeri ise gücünü başka bir cihazdan alıyor. Burada bir akıllı telefonun kullanılabileceği düşünülüyor ancak bu da henüz kesin değil. Yani bir bilgisayar gereksinimi de olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HTC Project Proton VR başlığı modelleri ne zaman çıkacak bilinmiyor

Ancak iki versiyonun da önünde daha uzun bir süre bulunuyor. Yüksek ihtimalle 2021’de ticari hale gelecek bu başlıklar, hepsine ek olarak 5G desteğine de sahip olacak deniyor. Ancak bunun yerleşik olarak sunulmama ihtimali de bulunuyor. Firma kişilerin kafaları yakınına bir 5G anten koymayı pek mantıklı bulmuyor. Deneyimsel anlamda mevcut çözümlerden çok da farklı olmayacak gibi duran ürünler, yine de çok daha modern ve güneç gözlüğü gibi olacak izlenimi oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

Tam 2 bin beygirlik elektrikli otomobil