reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes elektrikli otomobil

Mercedes elektrikli otomobil ailesinin iki yeni üyesi kış testinde göründü

Bu yıl içerisinde tanıtılması gündemde olan iki yeni Mercedes elektrikli otomobil modeli, 2021 içerisinde de kademeli olarak asfalta inecek.

Kendi çatısı altında oluşturduğu EQ markasıyla yeni dönemin elektrik gücünü kullanıcılarla buluşturan Mercedes’in bu alandaki ilk hamlesinin EQC olduğunu artık biliyoruz. Son birkaç yılda hemen her üreticide gördüğümüz gibi kısa vadeli planlama kapsamında elini çeşitlendireceğini bildiğimiz Almanya merkezli üretici, şu aşamada EQA ve EQB‘nin hazırlığı içerisinde. Halihazırda İsveç’te devam eden kış testlerinde kameralara yakalanan ikilinin tasarım dinamikleriyle GLA ve GLB’ye büyük oranda benzedikleri de çok net bir şekilde görünüyor. Elektrikli altyapı mimarisi tanıdık parçalar üzerine şekillenen modellerin teknik beklentileri de belirli aralıklarda şekillenmeye başladı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes elektrikli otomobil modelleri iddialı verilerle yola çıkacak

Carscoops tarafından servis edilen görsellerle birlikte kompakt sınıfta seyredecek bu iki modelle ilgili altyapı merkezli bazı rakamsal verileri de gözden geçirmek mümkün. İki farklı batarya seçeneği ve motor değerleriyle karşımıza çıkması muhtemel olan EQA ve EQB‘nin en az 400 kilometrelik menzil vadetmesi bekleniyor. Üst pakette 500 kilometreye kadar esneyebilecek olan bu değerle birlikte 204 ve 340 PS gibi gayet yeterki beygir güçlerini de masadaki veriler arasında öne çıkartabiliriz. 2020’nin ikinci yarısı içerisinde tanıtılması beklenilen modelleri satış süreçleri içinse 2021’ye kadar beklememiz gerekecek. Tanıtım süreçlerinde aralarında zaman aralığı olup olmayacağı da merak konusu.

İlginizi çekebilir

Yeni dönemin ilk elektriklisi Mercedes EQC