reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes EQA

Elektrikli Mercedes EQA ilk ipuçlarıyla karşımızda

GLA’nın tanıtımıyla birlikte seri üretim formuna dair detayların görüldüğü Mercedes EQA, önümüzdeki yılın önemli isimlerinden olacak.

İlk olarak Haziran 2018‘de prototip versiyonu üzerinden gösterimi yapılan Mercedes EQA için artık gerçek anlamda bir iddia ortaya koyma zamanı yaklaşıyor. Geride bırakmaya hazırlandığımız 2019 yılı içerisinde kamuflajlı olarak test aşamalarında kameralara da yakalanan elektrikli ailenin ikinci üyesi 2020 yılında tüm detaylarıyla “merhaba” diyecek. Markasının EQC ile başlayan yeni nesil macerasındaki yeni hamlesi olarak asfalta inecek olan EQA, GLA için düzenlenen özel tanıtım etkinliğinde ilk kez ipucu görseliyle karşımıza çıktı. Konsept versiyonunda olduğu gibi tam anlamıyla bir hatcback formuna sahip olduğunu gördüğümüz modelin, EQ ailesine has tasarım dinamiklerini de üzerinde taşıması şaşırtıcı olmayacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes EQA hakkında öne çıkan beklentiler

Tasarım noktasında EQC’den gördüğümüz ızgara ve jant olmak üzere belli başlı dinamiklere sahip olacak EQA’nın teknik detayları kısmında şu an için çok ciddi bir bilginin varlığından söz etmek mümkün değil. Menzil ve güç değerlerine göre en az iki farklı versiyonu beraberinde getirmesini beklediğimiz aracın prototip versiyonunda 400 kilometre dolaylarında menzil değeri konuşulduğunu anımsayabiliyoruz. Mercedes cephesi ise bu modelin öncesinde GLA’nın hibrit versiyonunu tanıtacağının açıklamasını gerçekleştirdi. 70 kilometre saf elektrik menziliyle gelmesini beklediğimiz şarj edilebilir hibrit GLA’nın tanıtımıyla birlikte EQA hakkında da daha net detaylardan söz etmeye başlayacağız. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video

EQA prototip tanıtımı