reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes EQA

Türkiye’de de satılacak Mercedes EQA için masada olan son detaylar

Tanıtımı için artık gün saydığımız elektrikli Mercedes EQA, karakteristik detaylarını gösteren yeni prototip görselleriyle vites artırıyor.

Mercedes’in 2021 yılı içerisinde EQS ile birlikte karşımıza çıkartacağı isimlerden bisi olan EQA için çalışmalar devam ediyor. Türkiye pazarında da tanıtımıyla birlikte satış süreciyle ilgili hamlelerin atılacağı otomobil, EQ elektrik markasının ikinci modeli olacak. Genel dinamiklerine bakıldığında GLA’nın elektrikli versiyonu olarak da değerlendirebileceğimiz Mercedes EQA, devam eden test sürecinde git gide tasarımını ortaya çıkartan fotoğraflarla gündeme gelmeye devam diyor. Kameralara takılan son prototiple birlikte, aracın tasarımındaki karakteristik noktaları da net şekilde görmeye başlıyoruz.

Mercedes EQA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes EQA için iki farklı versiyon ön planda

EQA’nın genel hat çizgileriyle GLA ile paralel eğride olması zaten bekleniyordu. Burada EQ rozetinin getirdiği karakteristik noktaları, jant seçenekleri ön ızgara ve kokpit gibi bölümler üzerinden net şekilde göreceğiz. EQA’nın dış bölümdeki tamponları da GLA’dan kendisini ayıran önemli noktalardan birisi olacak. Aracın tanıtımı için beklentiler 2021’nin ilk çeyreği içerisine konumlandırılıyor. Teknik nitelik konusu ise şu anda beklentilerden ibaret. Ailenin diğer üyesinde olduğu gibi farklı batarya ve güç kombinasyonlarını listelerde görmeyi bekliyoruz. Menzil kısmında 400 kilometre ve üzerine işaret edilirken, güç tarafında da 200 ile 350 beygirlik bir aralık kendisini gösteriyor. EQA’yı dört tekerlekten çekişli altyapıyla satın almak da mümkün olacak.

İlginizi çekebilir

2020 Mercedes-AMG CLA 35 Shooting Brake