reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes EQA

Mercedes EQA Avrupa satışları başlıyor; işte en ucuz elektrikli modelden fiyat detayları

Tanıtımının üzerinden geçen kısa zaman diliminin ardından Avrupa’daki satışları başlayacak Mercedes EQA, zengin donanım seçeneklerine sahip.

Yaklaşık iki hafta önce gerçekleştirilen tanıtımıyla birlikte Mercedes ailesine resmi olarak dahil olan EQA için satış süreci hızlı bir şekilde başlatılıyor. 2021’nin en yeni elektrikli otomobillerinden birisi olacak EQA, EQC sonrası markanın yeni nesil ikinci elektriklisi konumunda. Aynı zamanda aileninin en ucuzu olacak Mercedes EQA, Almanya’da 47.540 euroluk fiyatla satışa sunulacak. Şimdilik sadece EQA 250 versiyonuyla satışa sunulacak olan modeldeki fiyat farklılıkları donanımsal özellikler üzerine şekillenecek. Bu da yaklaşık 190 beygir güç, 375 Nm tork ve 425 kilometrelik menzil değerinin tüm versiyonlarda aynı olacağı anlamına geliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes EQA için versiyonlara göre açıklanan yurt dışı fiyatları

EQA 250’de diğer markalarda da çokça gördüğümüz ilk üretim modellerdeki Edition 1 versiyonu satışta olacak. İlk üretim olmalarından ötürü diğer versiyonlara göre AMG odaklı dokunuşların kullanılacağı modelin 8.500 euroyu bulan ek fiyatı ortaya çıkıyor. Bu paketle birlikte 20 inçlik özel tasarım jantlar da standart olarak geliyor. EQA’nın AMG Line olarak isimlendirilen zengin versiyonlarından birisi ise Birleşik Krallık’ta yaklaşık 42.000 sterlin etiket fiyatına sahip. Advanced, Advanced Plus ve Premium paketleriyle fiyatları kolaylıkla yukarı çıkan ailenin opsiyon listesi de bir hayli geniş oranda. EQA, 2021 içerisinde Türkiye pazarında görmeyi beklediğimiz otomobiller arasında. Modelle ilgili merak ettiğiniz teknik detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Peugeot 508 hibrit