reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID.3

Volkswagen ID.3 için Dresden macerası resmen başladı [Video]

Zwickau sonrası Dresden tesislerinde de üretim macerası başlatılan Volkswagen ID.3, satışlardaki başarısını yukarıya çekme potansiyelini getiriyor.

Volkswagen’in elektrik dönüşümündeki öncü isim olarak piyasaya sürdüğü ID.3, tamamen yeni bir model olmasına rağmen ilk yılını hiç de fena geçirmedi. 2020 yılında 55 bin adedi geçen satışlarıyla sınıfının en çok tercih edilen modellerinden birisi olan ID.3 için planlandığı gibi üretim kapasitesi de artırılıyor. İlk aşamada Almanya’daki Zwickau tesislerinde banta çıkartılan Volkswagen ID.3, geçtiğimiz günlerde e-Golf’ün üretimine son verilen Dresden tesisinde de üretim bandına çıkmaya başladı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID.3, dönüştürülen tesislerin ilk üyesi oldu

Markasının içerisinde bulunduğu bu dönüşümle ilgili açıklamalarda sunulan departman yöneticilerinden Thomas Ulbrich; “Dresden ile birlikte dördüncü Volkswagen tesisini şimdiden yeni kimlik üzerinden dönüştürüyoruz. Bu dönüşüm tüm ID ailesi ve MEB platformunun merkezinde. Aynı zamanda, Zwickau elektrikli otomobil fabrikasında ve Çin’deki tesislerde her hafta üretim hacmimini de artırıyoruz. Tüm bu adımlarımızda elektrikli mobilitede küresel liderlerden birisi olma arzumuzdaki kararlılığımızı da tekrar ediyoruz.” ifadelerine yer verdi. ID.3 anavatanı olan Almanya’da 2021 itibarıyla üç farklı versiyon üzerinden satışa sunuluyor. 45 kWh, 58 kWh ve 77 kWh olarak belirlenen üç farklı batarya paketi üzerine şekillenen bu versiyonların başlangıç fiyatı 31.495 euro olarak netlik kazanmış durum. 550 kilometre menzil kat edebilen en yüksek versiyonda bu rakam 49.685 euroya kadar esneklik gösteriyor.