reklamı kapat

POPÜLER

Yeni arayüz

Yeni arayüz

Android TV

Yeni arayüz

Eski arayüz

Çok daha modern görünen yeni Android TV arayüzü geldi

İnternet devi Google, bugün televizyon işletim sistemi Android TV için yeni arayüzünü görücüye çıkardı. Tasarım modernleşti.

Türkiye’de de satılan birçok televizyonun merkezinde yer alan Android TV işletim sistemi, yapılan güncelleme ile çok daha modern bir arayüze kavuştu. Eski arayüzün solundaki devasa butonları ortadan kaldıran Google, yeni arayüzde daha sade ve minimalist bir yapıyı benimsiyor. Sürpriz olmayacağı üzere dijital servislerin içeriklerini öne çıkaran yeni arayüz, üstü kısma konulan bölümler üzerinden “ana ekran, keşif ve uygulamalar” olmak üzere üç kategoriye ayrılıyor. Buraya hızlı arama bölümünü de yerleştiren firma, yeni arayüzde özelleştirilmiş daha çok içerik tavsiyesinden bulunuyor. Yeni arayüzün ilk olarak Türkiye hariç bazı ülkelerden çıktığı, daha sonra ise yeni dönemin diğer tüm ülkelerdeki kullanıcılar için de geleceği aktarılıyor.

Yeni Android TV arayüzü aslında ilk olarak Chromecast (2020) ile görücüye çıkmıştı

Hatırlamak adına model genel olarak oldukça ufak yapıda ve yanında yine ufak sayılacak bir kumanda taşıyor. Bu kumanda üzerinde YouTube ve Netflix için hızlı erişim butonları dikkat çekiyor. Aynı zamanda diğer temel kontrol butonlarına da sahip olan kumanda, cihazla beraber üç farklı renkte karşımıza çıkıyor. 50 dolarlık bir yurt dışı fiyatı açıklanan cihaz, Google Asistan temelli sesli komutlar ile rahatlıkla kontrol edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gücünü Amlogic S905X2 SoC işlemciden aldığı ve Dolby Audio ile 4K HDR 60 fps desteğine sahip olduğu aktarılan ürün, 2 GB RAM’e sahip ve temel depolaması 16 GB seviyesinde. Birçok TV’de yerleşik olarak gelen Android TV  işletim sistemi temelinde çalışan ancak yeni geliştirilen modern Google TV arayüzünü kullanan Chromecast (2020), gerçekten büyük bir potansiyele sahip.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çekmeyi başaran Çin’li robot köpek