reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir telefon Huawei Mate X2, tam olarak bu tasarımla geliyor

Katlanabilir telefon modeli Huawei Mate X2 için kısa süre önce tarih verildi. Model bu açıdan çok yakında geliyor ve tasarım da netleşmiş durumda.

Katlanabilir telefon Huawei Mate X2, 22 Şubat tarihinde tanıtılacak merak uyandıran telefonlar arasında yer alıyor. İşte bu model sağlam kaynaklara göre tam olarak aşağıdaki gibi görünüyor. Burada direkt olarak Samsung Galaxy Z Fold 2‘yi akıllara getiren telefon, içe doğru kapanıyor ve dışında geniş bir ekran taşıyor. Selfie kamerası çiftli olarak bu dış ekrana konumlandırılan, içinde ise bu tasarıma göre bir kamera taşımayan telefon, genel olarak tasarımsal açıdan beğeni toplayacak izlenimi oluşturuyor. Ancak hep söylediğimiz gibi Mate X2’nin global olarak pek öne çıkma şansı bulunmuyor. Bundan beklenen yüksek fiyat ile Android lisansının halen alınamamış olmasının büyük bir etkisi bulunuyor. Firmanın geliştirdiği AppGallery ve HarmonyOS hızla gelişiyor ancak daha önce de dediğimiz gibi Mate X2 için yeterli olmayacak gibi duruyor. Bu arada yeni yılda Samsung, Xiaomi ve OPPO’dan da birçok katlanabilir telefon geliyor. Katlanabilir telefon pazarında seçenekler artıyor.

Huawei Mate X2

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate X2 için neler biliyoruz?

Çin merkezli sağlam bir kaynak tarafından yapılan sızıntıya göre cihazın içerisinde 8 inç, dışarıda ise 6,45 inç ekran yer alıyor. Selfie kamerasından bir tanesi 16 megapiksel çözünürlükte olan Mate X2, arkasında ise dörtlü kamera sistemi taşıyor. Eğer doğruysa burada 50 megapiksel + 16 megapiksel + 12 megapiksel + 8 megapiksel kameralar bir araya geliyor. Gücünü Kirin 9000 işlemciden alacak telefon, 4.400 mAh pil üzerine kuruluyor ve burada 66W hızlı şarj sunuyor.

İlgili Video

Samsung’un ilginç yeni aksesuar modeli