reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate X2

Huawei Mate X2 tasarımını gözler önüne seren taslaklar

Katlanabilir telefon Huawei Mate X2 için tasarıma yönelik önemli bir sızıntı yapıldı. Model için ilk taslak tasarım görselleri geldi.

Ekran ve ekran teknolojileri konusunda sağlam kaynaklardan Ross Young, yaptığı son paylaşımda Huawei Mate X2 modelinin Samsung Galaxy Z Fold 2 benzeri bir gövde yapısını benimsediğini aktarmıştı. Bünyesindeki yüksek ihtimalle 120 Hz esnek ekranı Samsung ya da BOE‘den gelecek denilen telefon, burada rakibi gibi UTG kullanmayacak açıklaması da yapılmıştı. Şimdi ise modelin gövdesini karşımıza getiren taslak tasarımlar gündemde. Sayfada görebileceğiniz üzere Mate X2 modeli Mate X ile benzer bir gövdeye sahip ancak ekran artık içe doğru kapanıyor. Bu açıdan korumanın da çok daha kolay olacağı telefon, söylendiği kadarıyla bir laptop moduna da sahip. Bu modda ekranın yarısı klavye haline geliyor. Bünyesine stylus kalem entegre olacak gelecek cihaz, yan kısmında çiftli kamera taşıyor ve burada da ufak bir ikinci bilgi ekranına sahip. Arkasında birisi periskop olmak üzere üçlü kamera yer alan modelin tam olarak ana katlanabilir ekran boyutu ise 8,03 inç boyutunda olacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate X2 teknik olarak neler sunacak?

Bu konuda halen çok net bilgiler yok. Ancak telefonun gücünü 5 nm üretim sürecinden çıkacak ve çok güçlü olarak Kirin 1000 işlemciden alacağı düşünülmüyor. Bu işlemcinin sadece Huawei Mate 40 ailesinde kendisine yer bulacağı gelen son bilgiler arasında yer alıyor. Bu açıdan yeni katlanabilir içerisinde Kirin değil MediaTek ya da Qualcomm imzalı bir işlemci yer alabilir deniyor. Burada MediTek’in işlemcileri çok daha olası görünüyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlgili Video

WhatsApp için yakında kullanıma çıkacak yeni özellikler