reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei Mate X2

Huawei Mate X2 için gövde yapısını netleştiren resmi paylaşım

Katlanabilir telefon modeli Huawei Mate X2 çok yakında geliyor. Modelin son paylaşım ile gövde yapısı netlik kazanmış durumda.

Advertisement

Katlanabilir telefon Huawei Mate X2, resmi olarak 22 Şubat tarihinde tanıtılıyor. Firma tarafından yeni yayımlanan yukarıda gördüğünüz görsel ise bu merak modelin direkt olarak Samsung Galaxy Z Fold 2 gibi olduğunu netleştiriyor. Yani telefonun ekranı Mate X ile Mate Xs gibi dışta değil içte yer alıyor ve bu da koruma açısından çok güzel görünüyor. Katlanabilir telefon hatırlarsınız kısa süre önce de ekran odaklı bir haberle gündeme gelmişti. Daha önceki bilgilerin aksine telefonun Samsung Display değil Çin merkezli BOE imzalı bir ekran üzerine kurulduğu aktarılmıştı. Huawei ile Samsung’un bu konuda daha önce görüştüğü ancak yüksek ihtimalle ABD ambargosu ile alakalı bir durum nedeniyle Huawei’nin yeni modeli için BOE’ye döndüğü tahmin ediliyor. BOE son yıllarda çok ciddi ses getiriyor ve üretim sürecini de ciddi oranda geliştiriyor. Bu açıdan Samsung Display’den BOE’ye dönülmesi, Mate X2 için olumsuz bir durum oluşturacak gibi görünmüyor.

Huawei Mate X2 için başka neler biliyoruz?

Çin merkezli sağlam bir kaynak tarafından yapılan sızıntıya göre cihazın içerisinde 8 inç, dışarıda ise 6,45 inç ekran yer alıyor. Selfie kamerasından bir tanesi 16 megapiksel çözünürlükte olan Mate X2, arkasında ise dörtlü kamera sistemi taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eğer doğruysa burada 50 megapiksel + 16 megapiksel + 12 megapiksel + 8 megapiksel kameralar bir araya geliyor. Gücünü Kirin 9000 işlemciden alacak telefon, 4.400 mAh pil üzerine kuruluyor ve burada 66W hızlı şarj sunuyor.

İlgili Video

Samsung’un ilginç yeni aksesuar modeli