reklamı kapat

POPÜLER

Android Nearby Share

Android AirDrop’u “Nearby Share” için gelen uygulama paylaşma özelliği

Apple’ın AirDrop sisteminin Android alternatifi olarak geçen Nearby Share özelliği içi uygulama paylaşma özelliği geldi. İşte detaylar;

Apple ekosisteminin en çok sevilen özellikleri arasında AirDrop yer alıyor. Bu özellik sayesinde kişiler telefonları, tabletleri ya da bilgisayarları arasında hızlıca veri aktarımı yapabiliyor. Biliyorsunuz bu dosya paylaşım altyapısı, Android tarafından Nearby Share ismi altında yer alıyor. İlk olarak Samsung ve Pixel cihazlar için kullanıma çıkan özellik, Android 6 ve üstündeki tüm cihazlara destek veriyor. Teknoloji cihazdaki mümkün olan kablosuz bağlantı teknolojisi ile yan yana duran (30 cm içinde) telefonlar arasındaki veri aktarımını çocuk oyuncağı haline getiriyor. Burada bağlantı, fotoğraf ya da benzeri birçok şey zahmetsizce aktarılabiliyor. İşte bunlar arasına artık uygulama aktarımı da dahil edildi. Artık kişiler yakındaki arkadaşlarına sistem üzerinden uygulama da gönderebiliyor. Bu da gerçekten çok kullanışlı duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android için Nearby Share sevilen bir sistem

Bu yeni dönem sayesinde kişilerin yeni buldukları uygulamaları arkadaşlarıyla paylaşması çok kolaylaşıyor. Kişiler direkt olarak uygulama atabildikleri için çeşitli bağlantılar gönderme ya da Play Store’da arama derdi kalmıyor. Burada Play Store diyoruz çünkü süreç sadece Play Store’daki uygulamalar için geçerli. Ayrıca bu sistem sayesinde kişilerin özellikle büyük uygulamaları indirmek için beklemesine ya da verisini harcamasına da gerek kalmıyor. Özelliğin yakında üretici destekleriyle genişlemesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni nesil oyun konsolu PS5 ile tanışın