reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5 ve aksesuarları için yapılan detaylı fiyat sızıntısı

Büyük ses getiren yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 hakkında fiyat ile alakalı önemli bir sızıntı yapılmış durumda. Bu sefer aksesuar fiyatları da sızdı.

PlayStation 5 biliyorsunuz diskli ve disksiz olmak üzere iki farklı versiyona sahip.  Kısa süre önce yapılan bir sızıntıda PS5’in dijital sürümü 399 euro, fiziksel disk takılabilen sürümü ise 499 euro olarak karşımıza çıkabilir denilmişti. Daha sonra iki versiyon arasındaki farkın bu kadar büyük olmayacağı aktarılmıştı. Şimdi ise yeni bir kaynaktan doğru olabilecek bir sızıntı geldi. Buna göre konsolun diskli versiyonu 499 dolar, disksiz versiyonu ise 399 dolara satılacak. Sony’nin DualSense kontrolcü için istediği fiyat 60 dolar, DualSense şarj istasyonu için istediği fiyat ise 30 dolar olacak deniyor. PS5’in HD kamerası için aktarılan fiyat 60 dolar olarak karşımıza çıkarken, özel PS5 kulaklığı ise 160 dolara satılacak gibi görünüyor. PS5 kumandası için sızan fiyat 30 dolar olurken, konsolu dikey tutma standı ise 25 dolara satılacak açıklaması yapılıyor. Bu fiyatların halen henüz yüzde 100 kesin olmadığını belirtelim. Bu arada PlayStation 5 konsolun 14 Kasım tarihinde Japonya merkezi satışa çıkacağı da gelen söylentiler arasında.

PS5

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 temel teknik detaylar şöyle

Tekrardan hatırlamak adına yeni nesil konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu standart hale getiriyor, 8K seviyesine çıkış yapabiliyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray tracing desteği de dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. Hepsine ek olarak PS5’in 825 GB‘lık özel NVMe SSD birimi tam 5.500 mb/saniye hızında görev yapıyor.

PS5’in resmi tanıtım videosu

İLGİLİ HABERLER