reklamı kapat

POPÜLER

Yenilenen Mercedes-Benz EQA ve EQB

Mercedes-Benz EQB

Mercedes-Benz EQA.

Yenilenen Mercedes-Benz EQA ve EQB Türkiye’ye geldi

 - Güncelleme: 20 Nisan 2024 20:44

Yenilenen Mercedes-Benz EQA ve EQB Türkiye pazarına getirildi. Araçlar sırasıyla 2 milyon 528 bin TL ve 2 milyon 628 bin TL‘den başlıyor.

Yenilenen elektrikli SUV modelleri Mercedes-Benz EQA ve Mercedes-Benz EQB, seçilen versiyona göre farklı menzil ve güç değerlerine sahipler. Baktığımız zaman EQA 250+ modeli 140 beygir güç ve 385 Nm tork ile yaklaşık 511 km menzil getiriyor. EQA 350 modeli 215 beygir güç ve 520 Nm tork ile yaklaşık 423 km menzil getiriyor. EQB 250+ modeli 140 beygir güç ve 385 Nm tork ile yaklaşık 491 km menzil getiriyor. EQB 350 4MATIC modeli ise 215 beygir güç ve 520 Nm tork ile yaklaşık 416 km menzil getiriyor. Araçlar hakkında bir açıklama yapan Mercedes-Benz Türkiye ise şunları aktarıyor: Yenilenen görünümü, verimlilik güncellemeleri ve kullanışlı donanımıyla yeni EQA ve EQB modelleri artık daha da çekici. Yılın başında Avrupa’da satılmaya başlanan yeni güncellenmiş model serilerinden EQA 250+’ın kombine ağırlıklı elektrik tüketimi (WLTP) 16,7-14,4 kWh/100 km ve kombine ağırlıklı karbon (CO2) emisyonları: 0 g/km, EQB 250+’nın WLTP’si 17,5-15,2 kWh/100 km ve kombine ağırlıklı karbon (CO2) emisyonları: 0 g/km olarak gerçekleşiyor. Araçlarda AMG Tasarım Konsepti standart olarak sunulurken, en çok tercih edilen donanım seçenekleri ise ek seçeneklerle birlikte Advance Plus ve Premium paketleri. Müşteriler renk seçenekleri, iç mekân ve koltuk döşemeleri, iç mekân tasarım detayları ve jantlar gibi çeşitli araç özelliklerini kişisel zevklerine göre tasarlayabiliyorlar. 5 koltuklu EQB için ESP römork dengeleme sistemine sahip çeki demiri ilk defa isteğe bağlı olarak eklenebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iç mekân özellikleri arasında dokunmatik kontrol tuşlarıyla donatılan güncel direksiyon simidi, Mercedes-Benz logo detayı, kahverengi açık gözenekli ıhlamur ağacından imal edilmiş detay tasarımı ve Mercedes-Benz yıldız desenli arkadan aydınlatmalı süsleme (AMG Tasarım Konsepti için standart) bulunuyor. EQA-EQB’de koltuk ısıtma, ambiyans aydınlatması, KEYLESS-GO, metalik boya gibi birçok donanım standart olarak sunuluyor.

Tamamen dijital gösterge grubu ise gelişmiş ve üstü paketlerde standart olarak sunuluyor. Burmester Surround ses sistemi (Premium Paketi ile standart) artık güncel MBUX ile etkileyici Dolby Atmos ses deneyimi sunarken müziğe daha fazla alan, netlik ve derinlik kazandırıyor ve çalınan her türlü ses ortamına uyum sağlıyor. Burmester Surround ses sistemiyle birlikte sunulan Sound Experiences, aynı kişiselleştirilmiş ses ayarlarının daha geniş kullanımını sağlıyor.”

Yeni Mercedes-Benz EQA ve EQB yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu