reklamı kapat

POPÜLER

Pagani Imola

Özel boya teknolojisiyle sadece 1.246 kilogram; Pagani Imola ile tanışma vakti

15 Şubat 2020

İlk resmi gösteriminin Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılacağı açıklanan Pagani Imola, halihazırda var olan dinamikleri başka bir sınırda temsil edecek.

Corona virüsünün bir bir etkisi altına alarak iptal olmasına sebep olduğu fuarlar zincirine geçtiğimiz hafta içerisinde Mobil Dünya Kongresi eklenmişti. Dünyanın en büyük elektronik fuarı olarak bildiğimiz organizasyonun iptaliyle birlikte gözlerin önümüzdeki ay kapılarını açacak olan Cenevre Otomobil Fuarı’na çevrildiğini söyleyebilir. Şu ana kadar bu yönde herhangi bir ihtimalle gündeme gelmeyen organizasyona katılacak isimler de modellerle ilgili detaylar açıklamaya devam ediyor. Listeye son eklenen isimse Pagani Imola. İtalyan ürecinin Huayra merkezli olarak geliştirdiği versiyondan gelen ilk detaylar içerisinde rakamsal verilerin de olması oldukça önemli.


Pagani Imola teknik özellikleri

Imola biraz önce de altını çizdiğimiz gibi Huayra’nın bir devamı olduğu için rakamsal verileriyle de benzerlik gösteriyor. Motor bölümünde Mercedes-AMG merkezli 6.0 litrelik twin turbo V12‘nin kullanıldığı otomobil bu sayede 827 beygir güç ve 1.100 Nm torkla asfalta iniyor. 7 kademeli şanzımanın kullanıldığı otomobilin performans verileriyse henüz açıklanmayanlar arasında. Altyapı mimarisi olarak güçlendirilmiş monokok şasi üzerine imal edilen Imola’nın tüm parçalarıyla birlikte sadece 1.246 kilogramlık toplam ağırlığa sahip olması kesinlikle başarılı olarak değerlendirilmesi gereken veriler arasında. Pagani’nin ilk kez bir modelinde kullandığı boya yapısı, yapılan açıklamaya göre aracın toplam ağırlığında 5 kilogram tasarruf edilmesine yardımcı oluyor. Fuarda daha net detaylarıyla karşımıza çıkacak olan Imola ile ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video

Şehirli canavar Ferrari Roma ile tanışın