reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

HTC Vive Focus VR
HTC Vive Focus VR

HTC’den bağımsız sanal gerçeklik başlığı: Vive Focus VR [Video]

Valve ortaklığında hazırladığı Vive VR ile sanal gerçeklik pazarında kendisine önemli bir yer edinen HTC, şimdi ikinci bölüme başlıyor. Kısa süre önce bağımsız sanal gerçeklik başlığı Vive Focus VR ile karşımıza çıkan şirket, artık daha fazla kişiye ulaşmak istiyor.

HTC‘nin uzun süredir gündemde olan bağımsız sanal gerçeklik başlığı, söz verildiği gün resmi olarak lanse edildi. Bağımsız takısını herhangi bir bilgisayar ya da akıllı telefona ihtiyacı olmamasıyla alan başlık, gücünü Snapdragon 835‘den alıyor. Yani güncel bir amiral gemisi akıllı telefon kadar güçlü olan ürün, harici bir donanıma ihtiyaç duymadan içten dışa kafa takibi gerçekleştirebiliyor. Önünde iki tane kamera bulunan Focus VR, söylendiği kadarıyla 6 eksende hareket özgürlüğü veriyor. Beraberinde ufak bir kablosuz kontrolcü (Üç eksende çalışıyor) ile gelen ve mavi rengiyle dikkat çeken cihaz, yüksek çözünürlüklü AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Henüz detaylı teknik özellikleri açıklanmayan başlık, yeni tanıtılan Wave VR platformunu kullanıyor ve şirketin VR uygulama marketi Viveport‘a erişim sağlayabiliyor. Bu sayede içerik bulma gibi sorun yaşanmayacak gibi görünüyor.

HTC, Vive Focus VR ile daha fazla insana ulaşacak

Genel olarak oldukça güzel duran bağımsız sanal gerçeklik başlığı, şirketin yeni bir döneme girmesini de sağlayacak. Yeni ürünüyle daha fazla kullanıcıya ulaşabilecek olan firma, başlığı şu an sadece Çin pazarı için duyurmuş durumda. Bu açıdan satış fiyatı ve diğer bölgelerdeki durumu belli olmayan Focus VR, bakalım Çin dışına çıkış yapacak mı?

Video