reklamı kapat

POPÜLER

Pico Neo

Bağımsız VR başlık pazarının en yeni üyesi: Pico Neo

Sanal gerçeklik başlıkları son dönemde bağımsız hale geliyor. Bunun en büyük örneğini HTC Vive Focus oluştururken, şimdi ise karşımızda Pico Neo bulunuyor.

Tanıdık görünen şık bir tasarımı bulunan Pico Neo, tam olarak HTC Vive Focus’un rakibi konumunda. Bünyesinde rakibi gibi Snapdragon 835 işlemci yer alan cihaz, dahili piliyle üç saatlik bir kullanım sunuyor. 101 derece görüş açısı sunan 1440×1600 piksel 90 Hz LCD ekran üzerine kurulan sanal gerçeklik başlığı, önünde iki tane kamera taşıyor. Bu kameralarla 6 eksende hareket özgürlüğü veren ve harici takip donanımlarına ihtiyaç duymayan Neo, iki farklı kontrolcü ile elde edilebiliyor. Normal sürümünde 3, kurumsal sürümünde ise 6 eksende hareket özgürlüğü sunan kablosuz kontrolcüsü bulunan ürün, böylece rahat bir kullanım sunuyor. Sanal dünya ile kontrolü kolaylaştıran bu kontrolcüler, oldukça ufak bir gövdeye sahip.

Pico Neo

Pico Neo, sanal gerçeklik pazarının en son üyesi

Sektör artırılmış gerçeklik tarafına kayıyor olmasına rağmen firmalar halen sanal gerçeklik başlığı çıkartmaya devam ediyor. Bu son kullanıcı için güzel görünürken, hale içerik sorunları aşılamıyor. Bu böyle olunca da insanlar artık VR tarafında biraz daha soğuk bakıyor. Normal sürümü 610 dolar, kurumsal sürümü ise 810 dolar olan Pico Neo, önümüzdeki ay satışa çıkıyor.