reklamı kapat

POPÜLER

HTC Vive Flow

İlginç tasarımıyla HTC Vive Flow sanal gerçeklik başlığı tanıtıldı

Sanal gerçeklik tarafının en büyüklerinden HTC, ürün gamına kısa süre önce sızdırılan HTC Vive Flow sanal gerçeklik başlığı modelini ekledi.

Sanal gerçeklik pazarı daha önce de söylediğimiz gibi artık çok ses getirmiyor ancak yine de yeni ürünler çıkmaya devam ediyor. İşte bunlardan birisi de HTC Vive Flow. Model direkt olarak standart VR başlıkları sevmeyenlere hitap ediyor.

Evet bu garip bir tabir ancak model gerçek anlamda kaba yapılı VR başlıkları beğenmeyenleri odak noktasına alıyor. Direkt olarak son kullanıcıya hitap eden ve 189 gramlık hafif bir seçenek olan Vive Flow, kişisel eğlenceyi merkeze alıyor. Çalışmak için bir PC ya da telefona ihtiyacı olmayan başlık, özellikle video izlemek için güzel görünüyor.

Bünyesinde iki adet 1,6K çözünürlüklü  75 Hz ekran yer alan model, açıklamaya göre 100 derecelik bir görüş açısı sunuyor. İçerisinde yer alan Qualcomm XR1 işlemcisini fan ile soğutan Vive Flow, 64 GB’lık dahili depolamaya sahip.

Hafif oyun oynama ve meditasyon konusunda da görev yapan sanal gerçeklik başlığı, taşıdığı iki adet kamera ile içten dışa kafa takibi gerçekleştirebiliyor. HTC Vive Flow modeline ileride el hareketlerini algılama özelliğinin sunulacağı da aktarılıyor.

Bir kontrolcü ile gelmeyen yerleşik hoparlöre sahip model, bunu yerine bir Android akıllı telefonun kontrolcü haline getirilmesine imkân tanıyor. Model kablo ile bağlanan harici güç ünitesi ile 5 saate kadar bir kullanım getiriyor. Ürünün içinde de pil var ancak o sadece temel 5 dakikalık kullanım getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HTC Vive Flow sanal gerçeklik başlığı dikkat çekmeyi başardı

499 dolardan raflara çıkarılacak ürünün, ileride Türkiye’de de satılması bekleniyor. Ancak henüz bir bu konuda resmi bir açıklama yok. Türkiye’de ürünün fiyatı 6 bin TL’yi geçebilir.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın