reklamı kapat

POPÜLER

realme UI 3.0

Android 12 tabanlı realme UI 3.0 yayında; işte gelen yenilikler

realme, en yeni akıllı telefon işletim sistemi olan realme UI 3.0 sürümünü piyasaya sürdü. realme UI 3.0, Android 12‘nin birçok yeni özelliğini kullanıcılara sunuyor.

Göze daha hoş gelen bir tasarıma sahip olan realme UI 3.0, bir önceki versiyona göre daha akıcı bir deneyim vadediyor. Yeni bir 3D simge tasarımı sayesinde simgeler tamamen yenileniyor. Yarı saydam bir yöntemin tercih edildiği arayüzde daha geniş bir renk yelpazesi kullanılıyor. Simgeler, arka planlar, yazı tipleri ve diğer öğelerin tümü, kullanıcıların tercihlerine göre özelleştirilebiliyor. Arayüz, tema rengi özelleştirme özelliğini de dünya genelinde destekliyor. Kullanıcılar tema rengi olarak en sevdikleri renklerden herhangi birini seçebiliyor. Arayüz hayaletler, yiyecekler ve günlük yaşamdan nesnelerle ilgili emojilere destek veriyor. Arayüz, belirli cihazlar için bazı yeni dinamik duvar kağıtlarına da sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

realme UI 3.0 ile arayüz daha da hızlanıyor

Toplam bellek kullanım hızının da artırıldığı belirtiliyor. Animasyonların daha iyi optimize edildiği arayüzdeki yapay zeka animasyon motoru, nesnelerin hareketini ve eğriliğini sınırlamak için sönümlemenin dinamik değişimini belirliyor. Efekt, hareketi daha “rahat bir şekilde” takip ediyor. Kullanıcılar, pencereleri istedikleri gibi kontrol edebiliyor. realme UI 3.0’da uygulama izinlerine daha fazla sınırlama da eklenmiş durumda.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept