reklamı kapat

POPÜLER

iOS 11’in yeni problemi; pil sömüren YouTube uygulaması

iOS 11.1.1 güncellemesinde önemli bir sorun ortaya çıktı. Teknoloji bloğu PiunikaWeb’de yer alan kullanıcıların aktardıkları bilgiye göre iOS 11.1.1 yüklü cihazlarda YouTube uygulaması pili sömürüyor. Hem uygulamayı kullanırken hem de arka planda çalışırken uygulamanın pili tükettiği belirtiliyor.

Uygulamanın aynı zamanda telefonların aşırı ısınmasına da sebebiyet verdiği ifade ediliyor. PiunikaWeb haricinde Twitter, Reddit ve başka internet sayfalarındaki kullanıcıların bu iddiayı desteklemesi YouTube uygulamasında bir sorun olduğunu gösteriyor. Bir iPhone X kullanıcısı 30 dakika içerisinde pilinin yüzde 20 azaldığını bir diğer iPhone X kullanıcısı ise 720p çözünürlüklü video izlerken dahi telefonunun ısındığını söylüyor. Bir iPhone X kullanıcısı yaşanan bu sorunun üstüne  Twitter üzerinden ünlü video servisine aktardı. Sorunun farkında olduğunu belirten video servisi, problemin çok yakında çözüme kavuşacağını belirtti.

YouTube, güncellemeyi ne zaman yayınlayacak?

Video servisi, güncellemenin ne zaman yayınlanacağını henüz açıklamasa da uygulamanın yakın bir süreçte güncelleneceğini şimdiden söylemek mümkün. Pil tasarrufu yapmayı düşünüyorsanız uygulamayı kullanmaya özen göstermeniz gerekiyor. iOS 11.1.1 yüklü bir iPhone kullanıcısı iseniz geçici bir süre için YouTube’u mobil tarayıcı üzerinden kullanabilirsiniz.

YORUMLAR