reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

youtube

YouTube’dan pili sömüren uygulamayla ilgili önemli gelişme

Kısa bir süre önce paylaştığımız bir haberde YouTube uygulamasının pili sömürdüğünü sizlerle aktarmıştık. Teknoloji bloğu PiunikaWeb’de yer alan kullanıcıların aktardıkları bilgilerde iOS 11.1.1 yüklü cihazlarda uygulamanın pili sömürdüğü belirtilmtişti.

Advertisement

Uygulamanın aynı zamanda telefonların aşırı ısınmasına da sebebiyet verdiği ifade edilmişti. PiunikaWeb haricinde Twitter, Reddit ve başka internet sayfalarındaki kullanıcıların bu iddiayı desteklemesi uygulamada bir sorun olduğunu göstermişti. Bir iPhone X kullanıcısı 30 dakika içerisinde pilinin yüzde 20 azaldığını bir diğer iPhone X kullanıcısı ise 720p çözünürlüklü video izlerken dahi telefonunun ısındığını söylemişti. Bir iPhone X kullanıcısı yaşanan bu sorunun üstüne  Twitter üzerinden ünlü video servisine aktardı. Sorunun farkında olduğunu belirten video servisi, problemin çok yakında çözüme kavuşacağını belirtmişti. YouTube, yaptığı bu açıklamanın ardından beklenen güncellemeyi yayınladı.

YouTube’dan pil ömrü sorununa çözüm getiren güncelleme

12.45 sürümüyle birlikte pil kullanımıyla ilgili sorun düzeltildi. YouTube uygulamadaki pil sorununun ortadan kalktığını belirtse de biz açıkcası uygulamayı henüz test etme imkanımız olmadı. Ancak forum’larda yer alan kullanıcıların aktardıkları bilgilere göre pil ömrü sorunu ortadan kalkmış durumda. Güncellenmiş uygulamayı buraya tıklayarak iOS cihazınıza indirebilirsiniz.