reklamı kapat

POPÜLER

Razer Phone
Razer Phone
Razer Phone
Razer Phone
Razer Phone
Razer Phone

Razer cevapladı; yeni akıllı telefonlarında neden kulaklık girişi bulunmuyor?

Razer‘ın geçtiğimiz ay tanıttığı oyunculara özel ilk akıllı telefon modeli Razer Phone, bildiğiniz gibi 3.5 mm kulaklık girişine sahip değil. Peki tam olarak bunun nedeni ne?

Teknik olarak oldukça dikkat çekici bir model olan Razer Phone, dediğimiz gibi 3,5 mm kulaklık girişini bünyesinde barındırmıyor. Şirket CEO’su Min-Lian Tan‘a göreyse bunun arkasında bazı haklı nedenler bulunuyor. Facebook’dan bu konuda sık sık gelen eleştirilere cevap veren CEO, kulaklık girişini çıkartarak telefona daha büyük batarya koyabildiklerini belirtiyor. Min-Lian Tan bu noktada 500 mAh hatta daha büyük bir batarya artışından bahsediyor. Ünlü CEO ayrıca kulaklık girişini kaldırarak daha iyi bir termal performans elde ettiklerini de belirtiyor.

Ayrıca söz etmekten kaçınılan birçok geliştirmenin önünü açtığı söylenen kulaklık girişi, benzer nedenlerle güncel akıllı telefonlarda da yer almıyor. Ön yüzünde yer alan hoparlörler ile en iyi ses kalitesi veren akıllı telefon konumunda olan ürün, Tan’ın söylediği önemli bir artıya daha sahip. Telefonun kutusundan 24-Bit THX Certified DAC adaptörü çıkıyor. Bu sayede 3.5 mm kulaklıklar ile kullanılabilen cihaz, bu DAC birimleriyle içerisine konulacak bir çözümden daha iyi ses verebiliyor. Yani harici bir adaptör kullanmak bu telefonun kulaklık ses kalitesinde ciddi bir artış sağlıyor.

Razer Phone ve teknik detayları

Köşeli bir tasarıma sahip olan Razer Phone, üstten ve alttan oldukça kalın çerçevelere sahip. Snapdragon 835 işlemci üzerine kurulan telefon, işlemci performansının yanında RAM performansıyla da sınırları zorluyor. Piyasada satılan telefonlarda 4 GB veya 6 GB RAM yer alırken, bu modelde tam 8 GB RAM bulunuyor. 8 GB’lık RAM sayesinde telefonun sekmeler arasındaki geçişlerde hızlı bir performans sergileyeceğini söylemek mümkün. 4.000 mAh kapasiteli pile ve Qualcomm’un hızlı şarj teknolojisi Quick Charge 4’e destek veren telefonda, 5,72 inçlik IGZO ekran mevcut. Saniyede 120 Hz yenileme hızıyla pürüzsüz bir deneyim sunan ekran, geniş renk aralığıyla da gerçekçi bir görsel deneyim vadediyor. 12 megapiksel F/1.75 diyaframlı geniş açı ve 13 megapiksel F/2.6 diyaframlı zoom olmak üzere çift arka kamerayla gelen telefonun ön kısmında selfie çekimler için 8 megapiksel kamera var.

Razer’ın direkt olarak oyuncuları hedef alarak hazırladığı ilk akıllı telefonu modeli 700 dolar yurt dışı satış fiyatına sahip. Özellikleri doğrultusunda fiyatı normal karşılanabilecek akıllı telefon, bakalım Türkiye’de satışa sunulacak mı?