reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp’tan kullanım alanını genişletecek yeni uygulama

En fazla kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp kullanım alanını genişletmeye hazırlanıyor gibi görünüyor. Yeni versiyonda yer alan ipuçları uygulamanın iPad versiyonunun gelebileceğine işaret ediyor!

Bildiğiniz gibi WhatsApp’ı dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması haline getiren faktörlerden biri de pek çok farklı platformda kullanılabiliyor olması. Bahsi geçen platformlar arasında iOS, Android, Windows Phone ve BlackBerry yer alıyor. Bu sayede işletim sistemi fark etmeksizin iletişim kurmak mümkün oluyor. Fakat bu uygulamayı iPad ya da iPod ile kullanmak mümkün değil. Bunun nedeni de uygulamanın telefon numarası üzerinden çalışıyor olması. Son gelişmelere bakılırsa kullanım alanını sınırlayan bu durum yakında değişecek.

WhatsApp’ın yeni versiyondaki ipuçları

Eylül ayında benzer bir iddiayla gündeme gelen WABetaInfo, WhatsApp’ın iPad versiyonunun kullanıma sunulacağını duyurdu. Bu iddiaların asıl nedeni ise uygulamanın kodlarında yer alan değişiklikler. iPad versiyonuna dair çalışmaların başladığı ve bu ipuçlarının uygulamanın v0.2.6968 sürümünde yer aldığı ifade ediliyor. Uygulamanın telefon numarası olmadan nasıl çalışacağı ya da çalışmaların neden iPad özelinde sürdürüldüğü ise henüz bilinmiyor. Eğer iddialar doğruysa bu durum en çok iPad kullanıcılarını sevindirecek. Diğer tabletleri tercih edenlerin ise beklemesi gerek gibi görünüyor.