reklamı kapat

POPÜLER

Google Android

Google’dan Android kullanıcılarını çok sevindirecek yeni adım!

Google, Android işletim sistemi için can sıkıcı bir sorunu ortadan kaldıracak çok önemli bir adım atıyor. Bu adımın arkasında reklamlar yer alıyor.

İnternet devi Google, bugün önemli bir açıklama yaptı. Bu açıklamada ilk olarak Play Store’dan reklam kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle tam 600 uygulamanın silindiği açıklandı. Bu uygulamaların tam 4,5 milyar kez indirildiği aktarılırken, gelecekte benzer sorunların yaşanmaması için de ciddi önlemlerin geldiği belirtiliyor. Firma söylendiği kadarıyla bundan sonra kullanıcıları rahatsız eden uygulama içi reklamlar konusunda çok daha hassas davranarak. Kullanıcıların telefonu kullanmasını engelleyecek reklamlar gösteren uygulamalara izin verilmeyecek. Özellikle uygulama açık değilken dahi çıkan tam ekran reklamlara göz açtırılmayacak. Bu konuda özel yapay zeka sistemlerinden yararlanılacağını açıklayan Google, böylece kullanıcılara daha düzgün bir deneyim sunulacağını söylüyor. Ücretsiz uygulamaları reklamlar hayatta tutuyor ancak bu reklamların gerçekte abartılmaması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google, Android için güzel bir özellik daha geliştiriyor

Google, kısa süre önce ortaya çıktığı kadarıyla Incremental File System isimli yeni bir dosya sistemi üzerinde çalışıyor. Bu yeni dosya sistemi sayesinde indirmesi henüz bitmeyen oyunların anlık olarak denenebileceği aktarılıyor. Biliyorsunuz oyunların boyutları sürekli olarak artıyor. Bu açıdan download tam olarak bitmeden oyunların denenebilecek olması çok güzel görünüyor. Bu sayede beğenilmeyen bir oyun için gereğinden fazla indirme yapılmamış oluyor. Bu altyapının ancak 2021 yılındaki Android 12 ile sunulacağı aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin kamerasıyla çok ses getiren en yeni modeli Mi Note 10