reklamı kapat

POPÜLER

Mobvoi TicWatch Pro
Mobvoi TicWatch Pro
Mobvoi TicWatch Pro

Çift ekranıyla şaşırtan Wear OS işletim sistemli akıllı saat: Mobvoi TicWatch Pro

Akıllı saatler popülerliklerini kaybediyor. Çünkü yeni modeller kişileri tam anlamıyla etkileyemiyor. Kişiler daha büyük yenilikler görmek istiyor ancak saatlerin yapısı gereği firmaların çok fazla hareket alanı bulunmuyor. İşte bu noktada çıkan Mobvoi TicWatch Pro, çift ekranıyla fark yaratmayı başarıyor.

Mobvoi firmasının yeni akıllı saati TicWatch Pro, söylediğimizi gibi bünyesinde iki adet ekran barındırıyor. Bu ekranlar saatin gövdesinde üst üste duruyor ve bu sayede tasarımı bozmuyor. Peki bu iki ekran tam olarak ne işe yarıyor? Açıklandığı kadarıyla üstteki FSTN LCD ekran düşük güç harcaması için tasarlanmış. Saati temel olarak standart bir dijital saat gibi gösteren ikinci ekran, buna rağmen birçok konuda bilgi verebiliyor. Bunlar arasında saat, nabız, pil seviyesi, kalori, adım sayısı, mesafe ve tarih gibi detaylar yer alıyor. Temel ihtiyaçlara pili harcamadan ulaşmak adına çok akılcı bir yol bulan firma, bu şeffaf ekranın altında ise OLED bir ekrana kullanıyor. Esas özellikleri bu dokunmatik ekranda yönetilebilen ürün, Google’ın Wear OS işletim sistemi üzerine kuruluyor. Yani akıllı telefonlara bağlanma ve bildirimleri gösterme gibi sorunları olmayan akıllı saat, birçok özel uygulamaya da sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Mobvoi TicWatch Pro
Mobvoi TicWatch Pro

Mobvoi TicWatch Pro akılcı bir tasarım kullanıyor

Oldukça şık yuvarlak bir kasası bulunan akıllı saat, “Essential Mode” isimli modu da beraberinde getiriyor. Bu mod aktif edildiği zaman Wear OS işletim sistemi tamamen kapatılıyor. Bu sayede tam 30 günlük kullanım ömrüne ulaşan saat, söylendiği kadarıyla 300 dolar satış fiyatına sahip. LTE’li versiyonunun olduğu da söylenen ürün, Çin’den çıkan en önemli giyilebilir ürünler arasında sayılıyor.

İlgili Video

En pahalı akıllı saatlerden TAG Heuer Connected Full Diamond