reklamı kapat

POPÜLER

HTC Vive Pro VR ve Vive Wireless Adapter
HTC Vive Pro VR ve Vive Wireless Adapter
HTC Vive Pro VR ve Vive Wireless Adapter
HTC Vive Pro VR ve Vive Wireless Adapter

Sanal gerçeklikte yeni dönem HTC Vive Pro ile başlıyor [Video]

Valve ortaklığında hazırladığı Vive VR ile sanal gerçeklik pazarında kendisine önemli bir yer edinen HTC, CES 2018’e yeni Vive Pro modelini tanıttı. Şirket ayrıca daha önemli duran Vive Wireless Adapter isimli kablosuz bir adaptör de görücüye çıkarttı.

Geçtiğimiz aylarda gücünü Snapdragon 835‘den alan bağımsız sanal gerçeklik başlığı Vive Focus VR ile karşımıza çıkan şirket, süreci geliştirmeye devam ediyor. CES 2018 kapsamında karşımıza çıkan Vive Pro, ilk olarak yeni yüksek çözünürlüklü OLED ekranlarıyla fark yaratıyor. Daha önce 1080×1200 piksel olan çözünürlüğü 2880×1600 piksele çıkartan “Pro” versiyon, bu sayede daha net görüntü sunuyor. Aynı zamanda yerleşik bir kulaklığı bulunan başlık, Vive’ın orijinal takip sistemleriyle çalışabiliyor. Yani oda takibi için ekstra masraf yapılmasına gerek kalmıyor. Genel tasarım yapısını koruyan ve önünde konum takibi için iki adet kamera yer alan sanal gerçeklik başlığı, söylendiği kadarıyla biraz daha hafif. Bu ve tasarım tercihleriyle daha ergonomik hale gelen ürün, eski modele oranla kullanıcı deneyimini katlayacak gibi duruyor.

HTC’nin esas bombası Vive ve Vive Pro uyumlu kablosuz adaptör oldu

“Vive Wireless Adapter” ismiyle tanıtılan ürün, Vive ve Vive Pro VR başlıklarını kablosuz hale getirebiliyor. Intel’in WiGig teknolojisiyle bilgisayar ile başlıklar arasında kablosuz bağlantı sunan adaptör, yakın mesafelerde oldukça kullanışlı görünüyor. Gecikme düzeyinin çok aşağılarda olduğu belirtilen adaptör, yaz aylarında raflardaki yerini alıyor. Ancak hem yeni başlığın hem de adaptörün satış fiyatları henüz açıklanmıyor.

Video