reklamı kapat

POPÜLER

GoPro

GoPro için çok şaşırtan iddia

Dün akşam drone pazarından çıkacağını ve büyük bir işten çıkartma yapacağını açıklayan GoPro için bugün çok daha büyük bir iddia ortaya atıldı.

Global iş gücünü 1,254 kişinden 1,000 kişiye çekeceğini yani 254 kişiyle yollarını ayıracağını belirten firma, drone pazarından da çıkacağını söylemişti. Karma ile büyük bir başarısızlık yaşayan firma, biliyorsunuz yeni kamerası HERO 6 modeliyle de işleri yerine koyamıyor. Kar elde etme konusunda sorunlar yaşayan firma, CNBC‘de yer alan habere göre kendisi satmak istiyor. Bunun için JP Morgan Chase‘e potansiyel alıcılar için başvurduğu belirtilen şirket, daha büyük bir dev isim altında işleri yoluna sokmayı planlıyor gibi görünüyor. Marka değeri nedeniyle bu konuda sorun yaşaması beklenmeyen şirket ile ilgilenen markalar ise henüz bilinmiyor. Ancak son durumlar düşünülünce çok da yüksek bir fiyata gitmeyeceği tahmin edilen şirket, KARMA‘dan ve izlediği stratejilerden büyük darbe yemiş görünüyor. Aksiyon kamerasın pazarında halen rakipsiz gibi görünen şirket, buna rağmen yeni modeliyle kendisine yeni kullanıcı çekmekte zorlanıyor.

Pazarı domine eden GoPro kime gidecek?

2017 son çeyrek rakamlarına bakıldığında artık yeniden kar elde edebilen bir şirket halini alan şirket, buna rağmen eski kayıpları acısını yaşıyor. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde tam 104 milyon dolar kayıp açıklayan firmayı büyük bir teknoloji devinin alması beklenmiyor. Geçtiğimiz yıl Hasselblad’ı satın alan DJI, GoPro’yu da bünyesine katar mı dersiniz?

İlgili Video