reklamı kapat

POPÜLER

BMW M5 drift

Sekiz saatlik sürüş ve yakıt ikmaliyle geldi; BMW M5 iki farklı drift rekoru kırmayı başardı [Video]

09 Ocak 2018

BMW M5 ile Amerika ekibi tarafından kırılan iki farklı alandaki drift rekorunun uzun bir süre tekrar el değiştirmesi beklenmiyor.

BMW’nin ilk detaylarını teaser formunda kısa bir video ile paylaştığı dünya rekoru denemesiyle ilgili beklenen video nihayet geldi. Son jenerasyon M5 ile birlikte 2014 yılında kaybettiği drift rekorunu kırmak için asfalt çıktığını açıklayan BMW Amerika ekibi, meraklılarını heyecanlandırmış ve rekor denemesiyle ilgili detaylı videonun bugün paylaşılacağını duyurmuştu. Günün ilk ışıklarıyla gözümü açmamızla birlikte içimizde beliren merak son buldu ve gerçekleştirilen denemenin ardından drift sınıfında iki dünya rekorunun kırıldığı duyuruldu. Özellikle yakıt ikmali ile gerçekleştirilmesinden ötürü son dönemlerin en farklı denemelerinden birisi olarak nitelendirebileceğimiz rekor çıtayı bambaşka bir seviyeye konumlandırdı.

Rekorlar saat ve kilometre cinsinden kırıldı

Guinness yetkilileri tarafından onaylanan rekorun videosuna geçmek için sabırsızlandığınız biliyoruz. Bu yüzden biz de çok geciktirmeden kırılan rekorların detaylarını vermeye başlayalım. BMW’nin drift alanında kırdığı ilk rekor sekiz saatlik sürüş kısmında oldu. Bu da geçtiğimiz yıl Jesse Adams tarafından 5 saate 46 dakika ile kırılan rekorun yaklaşık 2,5 saat iyileştirildiği anlamına geliyor elbette. İkinci rekor ise kilometre cinsini kapsıyor. 8 saatlik sürüş boyunca 374 kilometrelik yol kat eden BMW Amerika ekibi, 144 kilometrelik bir önceki rekoru da tarihe gömmüş oldu. Oldukça zor ve emek gerektiren bu rekorda ötürü BMW Amerika ekibini tebrik ediyor, sizleri keyifli video ile baş başa bırakıyoruz.

Video

YORUMLAR