reklamı kapat

POPÜLER

2018 BMW M5

Varlığını yeni yeni hissettirmeye başlayan 2018 BMW M5, geri çağırma haberiyle gündemde

2018 BMW M5 sahipleri için kısa süreli bir tamir uygulamasıyla ortadan kaldırılabileceği söylenen problemden, mayıs ayından itibaren üretilen modeller etkilenmeyecek.

Advertisement

Geçtiğimiz yılın yaz dönemi içerisinde karşımıza çıkan 2018 BMW M5, model tarihi için çok önemli değişimleri de beraberinde getirmişti. Yeni jenerasyonuyla birlikte ilk kez dört tekerlekten çekişli altyapıyla satın alınabilecek olan canavarımız, performans değerlerini de ek paket ile 617 beygir güç ve 750 Nm tork limitlerine kadar yükseltti. İlk tanıtım sürecinden bu güne kadar dünyanın en uzun drift yapan otomobili rekoru ve Competition Pack ile gündeme gelen yeni M5, bu kez meraklılarının canını sıkacak bir haberle karşımızda. Amerikan Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi yapılan açıklama üzerine gündeme gelen model, tespit edilen bir aksaklıktan ötürü geri çağırma sürecine katılanlar arasındaki yerini alacak.

Süreç Amerika’da başladı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geri çağırmaya sebep olan hatanın çıkış noktasına baktığımızdaysa yakıt pompasında yaşanan problem karşımıza çıkıyor. Karşılaşılan birkaç örnek ateşleme sorununun araştırılmasının ardından keşfedilen bu problem, aracın yer yer çalışmamasına neden oluyor. Donanımsal olarak herhangi bir parça değişimin gerektirmediğini belirten BMW, M5’in beynine yapacağı yazılımsal bir güncellemeyle sorunun halledilebileceğinin garantisini vermekte. 17 Nisan 2018 tarihine kadar üretilen modelleri içerisine alan geri çağırmadan yaklaşık 6.600 aracın etkilenmesi bekleniyor. Tüm sürecin ardından toplam rakamın 7.500’ü geçmesi pek muhtemel gözükmüyor.

İlgili video

2018 BMW M5