reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch

Bir sonraki Apple Watch modelinden dikkat çeken ilk bilgiler

Akıllı saat denildiği zaman akla gelen ilk ürünlerin başında Apple Watch yer alıyor. Firmanın uzun süredir ufak ancak önemli değişiklikler ile geliştirdiği saatin, yeni modeli için de ilk bilgiler karşımızda.

Apple Watch‘ın genel gövde yapısı çıktığından bu yana hiç değişmiyor. Yeni gelen bilgiler de maalesef bu konuda bir değişikliğe işaret etmiyor. Ancak sağlam kaynaklara sahip Fast Company, saatin yeni sürümünde fiziksel butonlar için hatırı sayılır bir değişiklik getireceğini belirtiyor. Biliyorsunuz şu an saat üzerinde iki adet fiziksel buton yer alıyor. Bunların yerini korumaya devam edeceği, ancak dokunmatik şekilde çalışır hale geleceği söyleniyor. Şirket hatırlarsınız iPhone 7 ile fiziksel Touch ID butonunu dokunmatik altyapı ile değiştirmişti. İşte bunu saate de getirecek firma, burada dokunsal geri bildirim için ufak bir titreşim kullanacak deniyor. Apple’ın “Taptic Engine” adını verdiği sistemle çalışacak bu süreç, kontrolü daha kolay hale getiriyor. Ayrıca fiziksel bir hareket olmadığı için de “buton bozulma” sorunu tamamen ortadan kaldırılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch

Bu özellik Apple Watch’a ne zaman gelir?

Yapılan tahminlere göre bu değişiklik 2018’de tanıtılacak Watch modellerinde kullanılacak. Süreçte bir sorun olursa 2019’a kalacağı belirtilen değişiklik, saatin artık yapılabilecekler açısından son noktaya ulaştığını gösteriyor. Bu açıdan firmanın 2019 ya da 2020 itibariyle artık tamamen yeni bir saat tasarımıyla karşımıza çıkacağı yapılan tahminler arasında yer alıyor.

İlgili Video

Şite saatin son sürümü