reklamı kapat

POPÜLER

Vivo NEX S

Çerçeveleri tarihe gömecek Vivo NEX ve NEX S’in teknik detayları resmi sitede göründü

12 Haziran tarihinde resmi olarak lanse edilecek Vivo NEX ve NEX S, bugün ilk defa şirketin resmi sitesinde karşımıza çıktı. Çerçevesiz yapıda sınırları zorlayan modeller, gerçekten güçlü geliyor.

Vivo NEX bildiğiniz üzere üzere üç farklı versiyon halinde tanıtılacak. Şirketin resmi sitesinde ise en üstte yer alan NEX S ve NEX görünmüş durumda. Kısa süre içerisinde kaldırılan ancak elbette kayıt alınan sayfa, modellerin önemli detaylarını ve tasarımını kesinleştiriyor. Burada baktığımız zaman NEX S gücünü Snapdragon 845 işlemci ve tam 8 GB RAM‘den alıyor. 128 GB dahili depolaması bulunan telefon, 6,59 inç ekranında 2316×1080 piksel çözünürlük sunuyor. 162 x 77 x 7.98mm boyuta ve 3.000 mAh pile sahip olan model, önünde gövdeden çıkan 8 megapiksel kamera, arkada ise 12+5 megapiksel çiftli kamera taşıyor. Ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip cihaz, yüzde 91 ekran gövde oranına ulaşacak deniyor.

Diğer taraftan Vivo NEX ise NEX S ile aynı tasarımını kullanıyor. Farklı olarak gücünü Snapdragon 710 işlemci ve 6 GB RAM‘den alan telefon, yine 128 GB dahili depolama ile elde edilebiliyor. 162 x 77 x 9.8mm boyuta ve 4.000 mAh pile sahip telefon, ekran entegre parmak izi sensörü kullanmıyor. Bunun yerine telefonun arkasında fiziksel bir parmak izi sensörü bulunuyor. NEX S ile aynı kameraları kullandığı belirtilen model, tasarımsal olarak birebir aynı şekilde karşımıza çıkacak gibi duruyor. Bu modelin de 6,59 inç 2316×1080 piksel bir ekranı bulunuyor. En alt seviyede yer alan NEX A‘nın da Snapdragon 710 ile geleceği elimizde olan kısıtlı bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo NEX ailesi ne kadara satılacak?

Bu kısım biraz can yakacak gibi. Şirketin resmi sitesinde telefonlar yaklaşık 1.500 dolar seviyesinde listelenmiş durumda. Ancak bunun geçici olarak konulduğu söyleniyor. Daha gerçekçi fiyatın ise 800 dolar ila 1.000 dolar arasında olacağı söyleniyor. Daha önce de söylediğimiz gibi Android dünyasının en pahalı telefonları (Özel modeller hariç) yolda gibi duruyor.

İlgili Video

Şirketin kendi geliştirdiği ve üzerinde uzun zamandır çalıştığı parmak izi teknolojisi