reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone

Daha uygun fiyatlı 6,1 inç LCD iPhone’un gecikme nedeni belli oldu

Apple‘ın yeni nesil iPhone’ları dört gözle bekleniyor. Bu yıl birçok model üzerinde çalışan firma, LCD ekranlı yeni nesil modeli ise OLED’lerden daha geç satışa çıkartacak. Peki bunun arkasında tam olarak ne var?

Apple‘dan artık kesinleştiği üzere 2018’de dört yeni iPhone geliyor. Bunların OLED ekranlı ikinci jenerasyon iPhone X, dev iPhone X Plus, iPhone SE 2 ve yine LCD ekranlı 6,1 inç iPhone olacağı biliniyor. Geçtiğimiz günlerde 6,1 inç modelin normalden iki ay geride olduğu ve kasım ayından önce tanıtılmasının mümkün olmadığı söylenmişti. İşte bunun nedeni kısa süre önce ortaya çıktı. Söylendiği kadarıyla telefonda kullanılacak LCD modelin panelinde bir sorun yaşanıyor. Kaynaklar “LCD modelin “dokunma” fonksiyonu için üretim verimi şu anda tatmin edici değil, ancak gelişiyor” açıklamasını yapıyor. Bu yüzden daha geç karşımıza çıkacak model, ailenin en uygun fiyatlı versiyonu olacak gibi duruyor. Burada 600-700 dolar bandından bahsediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, 2018 iPhone’lar için temkinli davranıyor

Yine kaynaklara göre teknoloji devi 2018 modeller için gerçekleştirdiği parça alımını 2017’ye oranla yüzde 20 düşürmüş durumda. Bu yıl sürece daha temkinli yaklaştığı söylenen firma, 2018 için 80 milyon iPhone’luk bir sipariş geçmiş. Bunun 2017’de 100 milyon olduğu söyleniyor. Pazarın artık iyice dolduğunu bilen firma, modelleri uzun süre kullanımda kaldığı için artık üretim seviyesini düşürüyor.

İlgili Video

Şirket telefonlarını işte böyle geri dönüştürüyor