reklamı kapat

POPÜLER

OPPO akıllı saat

Çok iddialı geliyor; OPPO akıllı saat modelinden çıkan yeni fotoğraf

Türkiye pazarında ses getiren teknoloji devi OPPO, ilk akıllı saat modeliyle bir kez daha karşımızda. Çok yakında tanıtılacak üründen yeni bir görsel var.

OPPO imzalı ilk akıllı saat modeli için geçtiğimiz haftalarda iki farklı görsel gelmiş ve saatin Apple Watch‘a oldukça benzediği görülmüştü. Daha sonra ise saatin ekranı üstünde kullanılacak cam gözler önüne serilmişti. “3D Glass Panel” olarak geçen bu cam, kavisli yapısıyla dikkat çekmişti. İşte bu kavisli yapı yeni yayımlanan aşağıdaki fotoğraf ile karşımızda bulunuyor. Kavisli akıllı telefonları akıllara getiren ve bu açıdan Apple Watch’tan farklılaşmayı bilen model, gerçekten iddialı görünüyor. Yan tarafında Watch gibi bir tekerlek değil iki farklı tuş kullanılan akıllı saat, yeni fotoğraf içerisinde silikon bir kayış ile görünüyor. Bu kayışın rahatlıkla değiştirilebileceği aktarılıyor. Daha önce duyduğumuz kadarıyla saatte EKG / ECG özelliği de aktif olarak alıyor. Apple Watch Series 4 / 5, Samsung Galaxy Active 2, Withings Move ECG ve Amazfit Verge gibi modellerde de yer alan bu özellik sayesinde saatin, kalbin detaylarına inebileceği aktarılıyor. Bu da gerçekten güzel görünüyor. Ancak bu özellik saatin satılacağı her ülkede açık olmayacak. Örneğin saat Türkiye’ye gelirse gerekli izinler alınana kadar EKG özelliği kullanılamayacak.

OPPO akıllı saat

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO akıllı saat Wear OS işletim sistemi mi kullanıyor?

Modelin halen OPPO’nun kendi işletim sistemini kullanacağı yönünde bilgiler geliyor. Burada maalesef bir Android temelli Wear OS beklentisi bulunmuyor. Ancak daha önce de söylediğimiz gibi bu olmazsa olmaz bir durum değil. Samsung ve Huawei‘nin kendi işletim sistemli akıllı saatleri de oldukça iyi bir kullanıcı deneyimi sunabiliyor. Modelin şu an özel teknik detayları ve fiyatı ise bilinmiyor. Saat 6 Mart tarihinde Find X2 alesiyle beraber tanıtılacak.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ince kablosuz kulaklık modeli ile tanışın