reklamı kapat

POPÜLER

Fujifilm X-T4

Güçlü özellikleriyle Fujifilm X-T4 tanıtıldı; işte Türkiye fiyatı ve özellikleri

 - Güncelleme: 27 Şubat 2020 01:04

Aynasız fotoğraf makinesi pazarının önemli ismi Fujifilm, beklenen yeni modeliyle karşımızda. İşte Fujifilm X-T4 ve hakkında bilinmesi gereken her şey;

Aşağıda detaylandırdığımız X100V sonrasında lanse edilen Fujifilm X-T4, firmanın X-T3 üstüne konumlandırdığı en yeni aynasız fotoğraf makinesi. Firmanın alıştığımız retro tasarım çizgisini koruyan ve iki farklı renk seçeneğiyle hazırlanan model, X-T3’e oranla önemli iyileştirmeler taşıyor. Burada ilk olarak beş eksenli gövde içi görüntü sabitleme özelliği karşımıza çıkıyor. Bu sistem firmanın belirli lensleri 6 durak, diğer lensleriyle ise 5 durak elde çekim avantajı getiriyor. X-T3’den daha uzun ömürlü ve sessiz bir perde mekanizmasıyla gelen X-T4, 26,1 megapiksel X-Trans CMOS 4 sensör üstüne kuruluyor. Sensör konusunda ciddi iyileştirmeler almayan model , otomatik netleme performansını ise ciddi şekilde iyileştiriyor. Saniyede 15 kareye kadar seri çekim yapabilen aynasız fotoğraf makinesi, hareketli bir dokunmatik LCD ekrana sahip ve gücünü X-Processor 4 işlemciden alıyor. Yeni Eterna Bleach Bypass film simülasyon moduyla gelen Fujifilm X-T4, 4K çözünürlükte 60 fps video çekebiliyor. Mode ile aynı zamanda Full HD’de 240 fps yavaş çekim videolar da çekilebiliyor. NP-W235 kodlu yeni bir pil kullanan model, bu sayede elektronik vizör yerine  LCD kullanıldığında dahi 500 fotoğrafın altından rahatlıkla kalkabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fujifilm X-T4 gerçekten iddialı görünüyor

Lensleri değiştirilebilen aynasız fotoğraf makinesi, bahar aylarında 1.700 dolar gövde fiyatıyla raflardaki yerini alıyor. Modelin Türkiye fiyatı ise eğer dolar kuru değişmezse 10 bin TL seviyesinde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin Türkiye’de de satılaca yeni harikası