reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Watch akıllı saat OPPO Watch 2

OPPO Watch Free akıllı saat modeli yolda olabilir

Türkiye’de resmi olarak yer alan isimlerden OPPO, yeni bir akıllı saat üzerinde daha çalışıyor. Eğer kaynaklar haklıysa OPPO Watch Free geliyor.

Türkiye’de satılan Apple Watch benzeri şık akıllı saat OPPO Watch, en son HeyTap Health uygulamasının App Store’a girmesiyle ses getirmişti.

Şimdi bu saati gündeme getiren “Free” adına sahip yeni sürümü oldu. Kaynaklara göre OPPO Watch Free firmanın bir sonraki akıllı saati olabilir.

Resmi olarak kayıt altına alınan bu isim, biraz garip görünüyor ve direkt olarak OPPO Watch’ın devamı niteliğinde bir saate işaret etmiyor gibi duruyor.

Ayrıltılı detayları ya da nasıl görüneceği bilinmeyen model için şimdilik sadece yerleşik GPS taşıdığı ortaya çıkmış durumda. Bu saatin “spor” odaklı tasarlandığı da aktarılıyor.

Buradaki “Free” ibaresinin arkasında tam olarak akıllı telefonlardan bağımsız / özgür bir saat işaret ediliyor olabilir. Yani yeni saat Türkiye’ye de gelen elektronik SIM desteğiyle kullanıma sunulabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Watch genel olarak beğenilen bir akıllı saat

Hatırlamak adına 46 mm ve 41 mm olmak üzere iki farklı boyutu olan saat, 46 mm gövdesinde çift kavisli AMOLED ekran kullanıyor.

Bir akıllı saatte kavisli ekran çok şık görünürken, modelin temelinde Qualcomm imzalı Snapdragon Wear 3100 işlemci yer alıyor.

İşletim sistemi Google’ın akıllı telefonlara özel geliştirdiği Wear OS olan Watch, 46 mm için iki farklı, 41 mm içinse üç farklı renk seçeneğine sahip.

Bu arada ek bilgi olarak yakında Google’dan da bir Wear OS akıllı saat geliyor. Firma burada detaylandırdığımız Pixel Watch modeli için gün sayıyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın