reklamı kapat

POPÜLER

Oppo Watch 2 ECG akıllı saat

OPPO Watch 2 akıllı saat için yeni bir ECG sürümü ortaya çıktı

Türkiye’de resmi olarak yer alan isimlerden OPPO, yeni akıllı saati OPPO Watch 2 için özel bir sürüm daha geliştiriyor. İşte detaylar;

İlk model satıldığı için yüzde 99 ihtimalle Türkiye’de de satılması beklenen ancak halen resmi olarak Türkiye sınırlarına gelmeyen OPPO Watch 2 akıllı saat, ECG yani EKG ölçümü yapamıyor.

Şimdi gelen yeni sürüm ise “ECG Edition” adı altında bu özelliği kullanıcılara sunacak gibi görünüyor. Günümüzde biliyorsunuz birçok akıllı saat modeli EKG çekebiliyor. Burada ilk akla gelen Apple ve Samsung’un modelleri oluyor.

Kalp sağlığı konusunda önemli işaretler verebilen ve hayat kurtarmışlığı da bulunan EKG özelliği, elbette güzel görünüyor ve Watch 2’nin iddiasını güçlendirecek bir konumda bulunuyor. EKG çekebilen sürümün global olarak pazara sunulması bekleniyor ancak henüz bu konuda resmi bir açıklama gelmiş değil.

Güncelleme: Saat biraz önce Çin’de lanse edildi. Fiyat ise yaklaşık olarak 387 dolar olarak açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Watch 2 akıllı saat için diğer detaylar şöyle

42 mm ile 46 mm olmak üzere iki farklı boyutta tasarlanan akıllı saat, gücünü Snapdragon 4100 işlemciden alıyor. Çok hızlı çalışan Watch 2, aynı zamanda Ambiq ile ortaklaşa geliştirilen Apollo 4s isimli bir yardımcı işlemciye de sahip. Bu yardımcı işlemci ile yüksek performans uzun kullanım ömrüyle bir araya getiriliyor.

Söylendiği kadarıyla saatin 46 mm’lik büyük modeli tek şarjla 4 günlük bir kullanım getiriyor. Bu süre güç tasarruf modunda 16 güne kadar uzuyor. Ayrıca saat VOOC 2.0 hızlı şarj sistemi ile sadece 10 dakikalık şarjla tüm günü çıkarabiliyor.

E-Sim versiyonları bulunan ve bununla telefonlardan bağımsız hale gelen OPPO Watch 2, 60 hz yenileme hızına sahip AMOLED ekran üzerine kuruluyor ve nabız yanında SpO2 ölçümü de yapabiliyor. 100 sporu otomatik algılayan GPS’li saat elbette su geçirmiyor.

Google WearOS ile işletim sistemi kullanan akıllı saatin fiyatı e-Sim olmayan 42 mm sürümü için yaklaşık 200 dolar seviyesinde. 46 mm için e-Sim desteğiyle beraber 307 dolar fiyat açıklanıyor. 42 mm için e-Sim fiyatı ise 231 dolar seviyesinde.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın