reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Watch Free

OPPO Watch Free akıllı saat modeli kendisini gösterdi

Türkiye’de resmi olarak yer alan isimlerden OPPO, bu sefer gündemde OPPO Watch Free akıllı saat modeli ile bulunuyor.

BBK çatısı altında kardeş firmadan gelen Realme Band 2′yi andıran OPPO Watch Free, Huawei’nin de kullandığı dikdörtgen tasarımı benimsiyor. Resmi basın görselini yukarıda görebileceğiniz akıllı saat, iki farklı renkte karşımıza çıkıyor.

Henüz diğer detayları, çıkış tarihi ya da fiyatı bilinmeyen Watch Free akıllı saat, hali hazırda Watch serisi varken neden geliyor tam olarak anlaşılmış değil. Sadece bu modelin yapısı gereği daha fazla ekran alanı getiriyor olması kullanıcıları memnun edebilir. Ya da bazı özellikler kısılarak bütçe dostu bir fiyat ile öne çıkılabilir.

Halen bir yuvarlak akıllı saat tanıtmayan OPPO, umuyoruz ileride bu konuda da bir adım atar. Çünkü kişiler yuvarlak akıllı saatleri genel olarak daha çok seviyor.

OPPO Watch Free öncesinde OPPO Watch 2 akıllı saat için özel bir sürüm gelmişti

Bu sürüm farkını ECG yani EKG ölçebilme özelliğiyle koymuştu. Çin’de lanse edilen ürün için fiyat yaklaşık olarak 387 dolar olarak açıklanmıştı. Bu model aslında Watch 2 üzerine kuruluyordu

Hatırlamak adına 42 mm ile 46 mm olmak üzere iki farklı boyutta tasarlanan orijinal Watch 2, gücünü Snapdragon 4100 işlemciden alıyor. Model aynı zamanda Ambiq ile ortaklaşa geliştirilen Apollo 4s isimli bir yardımcı işlemciye de sahip. Bu yardımcı işlemci ile yüksek performans uzun kullanım ömrüyle bir araya getiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söylendiği kadarıyla saatin 46 mm’lik büyük modeli tek şarjla 4 günlük bir kullanım getiriyor. Bu süre güç tasarruf modunda 16 güne kadar uzuyor. Ayrıca saat VOOC 2.0 hızlı şarj sistemi ile sadece 10 dakikalık şarjla tüm günü çıkarabiliyor.

E-Sim versiyonları bulunan ve bununla telefonlardan bağımsız hale gelen OPPO Watch 2, 60 hz yenileme hızına sahip AMOLED ekran üzerine kuruluyor ve nabız yanında SpO2 ölçümü de yapabiliyor. 100 sporu otomatik algılayan GPS’li saat elbette su geçirmiyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın