reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Watch Free

OPPO Watch Free akıllı saat modeli tanıtıldı; işte tüm detaylar

Türkiye’de resmi olarak yer alan isimlerden OPPO, bu sefer ürün gamına OPPO Watch Free akıllı saat modelini ekledi.

OPPO Watch Free, Huawei’nin de sık sık kullandığı dikdörtgen tasarımı benimsiyor ve 1.64 inç 280×256 piksel 326 ppi AMOLED ekran üzerine kuruluyor. 100’den fazla spor moduna destek veren ürün, elbette hemen her kalemde aktivite takibi yapabiliyor.

Bünyesinde sürekli ölçüm yapabilen bir nabız sensörü bulunan ürün, uyku ile horlama takibi gerçekleştirebiliyor ve NFC sürümüyle destekli yerlerde mobil ödeme için kullanılabiliyor.

Bünyesinde yer alan eSports moduyla bildirimleri direkt olarak telefona gönderebilen ve böyle oyun sırasında kişileri bilekten rahatsız etmeyen akıllı saat, 230 mAh pil üzerine kuruluyor ve OPPO’ya göre bununla 14 günlük pil ömrü getiriyor.

Sadece 5 dakikalık şarj ile tam günlük pil ömrü getiren Bluetooth 5.0 bağlantılı akıllı saat OPPO Watch Free, iOS ve Android telefonlar ile uyumlu ve 85 dolar gibi uygun sayılacak bir yurt dışı fiyatıyla raflardaki yerini alıyor.

OPPO Watch Free

OPPO Watch Free öncesinde OPPO Watch 2 akıllı saat için özel bir sürüm gelmişti

Bu sürüm farkını ECG yani EKG ölçebilme özelliğiyle koymuştu. Çin’de lanse edilen ürün için fiyat yaklaşık olarak 387 dolar olarak açıklanmıştı. Bu model aslında Watch 2 üzerine kuruluyordu

Hatırlamak adına 42 mm ile 46 mm olmak üzere iki farklı boyutta tasarlanan orijinal Watch 2, gücünü Snapdragon 4100 işlemciden alıyor. Model aynı zamanda Ambiq ile ortaklaşa geliştirilen Apollo 4s isimli bir yardımcı işlemciye de sahip. Bu yardımcı işlemci ile yüksek performans uzun kullanım ömrüyle bir araya getiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söylendiği kadarıyla saatin 46 mm’lik büyük modeli tek şarjla 4 günlük bir kullanım getiriyor. Bu süre güç tasarruf modunda 16 güne kadar uzuyor. Ayrıca saat VOOC 2.0 hızlı şarj sistemi ile sadece 10 dakikalık şarjla tüm günü çıkarabiliyor.

E-Sim versiyonları bulunan ve bununla telefonlardan bağımsız hale gelen OPPO Watch 2, 60 hz yenileme hızına sahip AMOLED ekran üzerine kuruluyor ve nabız yanında SpO2 ölçümü de yapabiliyor. 100 sporu otomatik algılayan GPS’li saat elbette su geçirmiyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın