reklamı kapat

POPÜLER

OPPO
OPPO

OPPO’nun üzerinde çalıştığı ortaya çıkan ilginç ürün

Türkiye’de ses getiren teknoloji firmalarından OPPO, ilginç bir akıllı bileklik ya da egzersiz takip cihazı ile gündemde bulunuyor.

En son aşağıda detaylandırdığımız akıllı saat modeli “Watch” ile karşımıza çıkan OPPO, giyilebilir ürün pazarına yakında bir seçenek daha ekleyecek gibi görünüyor. İşte bu ürün kayıt görselleri üstünden kendisini göstermiş durumda. Firmanın üzerinde çalıştığı bu ürün, ilk bakışta bir akıllı bileklik gibi görünüyor. Ancak ana ünitenin etrafını saran metal halka, bu konuda bazı soru işaretleri oluşturuyor. Bünyesinde boyutuna oranla ufak bir ekranın yer aldığı cihaz, farklı yerlere takılmak üzere hazırlanmış bir aktivite takip cihazı olabilir deniyor. Ancak bunun da henüz netleşmediğini belirtmek gerekiyor. Gövdesi kavisli olan ve altındaki şimdilik sadece şarj pinlerinin yer aldığı kısım nabız sensörü için ayrılmış gibi duran akıllı ürün, gerçekten ilginç görünüyor. OPPO imzalı bu modelin yakında detaylanacağı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Watch akıllı saat neler sunuyor?

Biliyorsunuz model 41 mm ile 46 mm gövde boyutu ve 1,6 inç ile 1,91 inç boyutlarında AMOLED ekran üstüne kuruluyor. Su geçirmeyen akıllı saat, gücünü Snapdragon Wear 2500 işlemciden ve düşük güç odaklı Apollo 3 çipinde alıyor. Yeni Apple Watch’lar gibi EKG / ECG özelliğiyle gelen OPPO Watch akıllı saat, Google WearOS temelli ColorOS Watch işletim sistemi üstüne kuruluyor. Her kalemde aktivite takibi yapabilen, bunlar arasına uyku takibini dahil eden ve sporları otomatik tanıyabilen akıllı saat, eSIM desteğiyle desteklenen bölgelerde telefonlardan bağımsız hale gelebiliyor. Saat normalde 40 saatlik pil ömrü sunuyor. Güç tasarrufu moduyla bu süre 21 güne kadar çıkıyor.

İlgili Video