reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Watch 2

OPPO Watch 2 akıllı saat modeli için tarih verildi

Türkiye’de resmi olarak yer alan isimlerden OPPO, hali hazırda satışta olan saatinin yenisi OPPO Watch 2 için tarihi verdi.

Yapılan resmi poster paylaşımına göre OPPO Watch 2 akıllı saat modeliyle Çin merkezli olarak 27 Temmuz tarihinde tanışıyoruz. Firma henüz saati göstermiyor ancak ilk sürüm ile benzer bir çizginin bizi beklediği düşünülüyor.

Daha önce sızanlara göre teknik olarak en iyisine odaklanacak yeni akıllı saat, gücünü Snapdragon 4100 Plus işlemciden alacak gibi görünüyor. Qualcomm imzalı bu işlemci, güncel en güçlü seçenek konumunda yer alıyor.

Bu açıdan çok hızlı çalışacak izlenimi oluşturan Watch 2, aynı zamanda Ambiq ile ortaklaşa geliştirilen Apollo 4s isimli bir yardımcı işlemciye de sahip olacak. Bu yardımcı işlemci ile yüksek performans uzun kullanım ömrüyle bir araya getirilecek.

Global olarak Türkiye dahil birçok pazarda Google WearOS ile işletim sistemi kullanacak akıllı saat, burada Samsung ile Google’ın ortaklığından da yararlanabilir.

Bu arada OPPO’dan 22 Temmuz tarihinde de bir etkinlik geliyor. Burada da telefonlar için hızlı şarj odaklı duyurular yapılacak bilgisi veriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Watch 2 akıllı saat merak uyandırmayı başardı

İlk sürüm ise hatırlamak adına 46 mm ve 41 mm olmak üzere iki farklı boyutu olan saat, 46 mm gövdesinde çift kavisli AMOLED ekran kullanıyor.

Bir akıllı saatte kavisli ekran çok şık görünürken, modelin temelinde Qualcomm imzalı Snapdragon Wear 3100 işlemci yer alıyor.

İşletim sistemi Google’ın akıllı telefonlara özel geliştirdiği Wear OS olan Watch, 46 mm için iki farklı, 41 mm içinse üç farklı renk seçeneğine sahip.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın