reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Watch akıllı saat OPPO Watch 2

Olası adıyla OPPO Watch 2 akıllı saat için ilk bilgiler ortaya çıktı

Türkiye’de resmi olarak yer alan isimlerden OPPO, hali hazırda satışta olan saatinin yenisi, olası adıyla OPPO Watch 2 ile gündemde.

OPPO kısa süre önce OPPO Watch Free isimli bir akıllı saat modeliyle gündeme gelmişti. Şimdi ise direkt olarak OPPO Watch 2 bilgileri gelmiş durumda.

Teknik olarak en iyisine odaklanacak yeni akıllı saat, aktarıldığı kadarıyla gücünü Snapdragon 4100 Plus işlemciden alacak. Qualcomm imzalı bu işlemci, güncel en güçlü seçenek konumunda yer alıyor.

Bu açıdan çok hızlı çalışacak Watch 2, aynı zamanda Ambiq ile ortaklaşa geliştirilen Apollo 4s isimli bir yardımcı işlemciye de sahip olacak. Bu yardımcı işlemci ile yüksek performans uzun kullanım ömrüyle bir araya getirilecek.

Global olarak Türkiye dahil birçok pazarda Google WearOS ile işletim sistemi kullanacak akıllı saat, burada Samsung ile Google’ın ortaklığından da yararlanabilir.

Biliyorsunuz Samsung ile Google kısa süre önce bir araya geldiler. İki dev isim WearOS ile Tizen’ının en iyi yanlarını bir araya getireceklerini duyurdu.

OPPO Watch 2 için henüz tasarımsal sızıntı yapılmadı. Ancak saatin yukarıdaki ilk sürümden çok da farklı görünmesi beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Watch 2 akıllı saat merak uyandırmayı başardı

İlk sürüm ise hatırlamak adına 46 mm ve 41 mm olmak üzere iki farklı boyutu olan saat, 46 mm gövdesinde çift kavisli AMOLED ekran kullanıyor.

Bir akıllı saatte kavisli ekran çok şık görünürken, modelin temelinde Qualcomm imzalı Snapdragon Wear 3100 işlemci yer alıyor.

İşletim sistemi Google’ın akıllı telefonlara özel geliştirdiği Wear OS olan Watch, 46 mm için iki farklı, 41 mm içinse üç farklı renk seçeneğine sahip.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın