reklamı kapat

POPÜLER

BMW M5

Yenilenen BMW M5 cephesinden ilk görüntü ortaya çıktı

Yenilenen BMW M5 için tanıtım etkinliğinin bu hafta düzenlenmesi beklenirken, sahneye çıkmadan önce görüntüler sosyal medyada karşımıza çıktı.

Yaklaşık iki hafta öncesinde makyajlanan dinamikleriyle karşımıza çıkartılan BMW 5 Serisi için geride sadece tek bir eksik parça kaldı. Standart versiyonların tanıtımının ardından ipucu niteliğindeki paylaşımlarla bazı parçalarını göstermeye başlayan yeni BMW M5, tasarım ve performans dinamiklerindeki beklentilerle bir süredir gündemde. Aracın tanıtım etkinliğinin bu hafta düzenlenmesi beklenirken, sahneye çıkmadan önce görüntüler sosyal medyada karşımıza çıktı. Anında tanınabilir görünen model, standart 5 Serisi’nin ayak izlerini takip ediyor ve gündüz farları ile yeniden şekillendirilmiş çizgileri barındırıyor. Hava girişleri daha kaslı bir görünüm için siyah renkle bezenen M5’te kataloga eklenecek olan yeni jant seçeneklerinden birisini de görme şansına erişiyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW M5 için teknik beklentilerde herhangi bir değişim yok

M5’in dış tasarımındaki dokunuşların yanında kokpitte de standart versiyonlarda görülen değişimleri barındırmasını bekleiyorız. Bu kapsamda yeni bir direksiyon simidi, güncellenen sürücü destek sistemlerine ve multimedya sistemi ön planda. Motor seçenekleri kısmında ise büyük bir sürpriz beklenmiyor. 4,4 litrelik twin-turbo V8 makinenin 600 PS güç ve 750 Nm torkla gelmesi hala masada görünüyor. Her zaman olduğu gibi ailenin zirvesinde yer alacak Competition paketiyse bu limitleri 625 PS’e çıkartacak. Ekstra güçle birlikte yeni M5’in 0’dan 100’e hızlanması da 3,5 saniyenin altında bir zaman alacak. Modelle ilgili son gelişmeler LOG.com.tr’de olmaya devam edecek.

İlginizi çekebilir

BMW 2 Serisi Gran Coupe