reklamı kapat

POPÜLER

BMW M550i

M5’in uygun fiyatlı kardeşi; yeni BMW M550i hakkında bilmeniz gerekenler

Render niteliğindeki tasarım çalışmaları üzerinden karakteristik parçaları hayal edilen BMW M550i, M5 öncesi tercih edilebilecek opsiyon olacak.

Gün içerisinde öne çıkan detaylarıyla mercek altına aldığımız makyajlı BMW 5 Serisi için yine zirve nokta için beklememiz gerekecek. Aynı operasyonların M5’e yansıtılma süreci için bekleyiş sürerken, bu aralıkta her zaman olduğu gibi M550i görevi üstlenecek. 2021 model yılıyla sunulması beklenen BMW M550i xDrive, kendine has renk seçeneği ve Individual’dan özel sipariş opsiyonlarıyla meraklılarının karşısına çıkacak. Şimdilik render niteliğindeki tasarım çalışmaları üzerinden fotoğrafları hayal edilen model bu konsept fotoğraflarında, “Verde Ermes” isimli seri üretim renk seçeneğinin kullanılması da gerçeklik payını artırıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW M550i için rakamsal veriler

Makyajla birlikte ailenin tüm versiyonlarında olduğu gibi M550i’yi de dışarıdan bakıldığında kolaylıkla ayırt etmek mümkün olacak. Otomobilin bu modern çizgilerinin sportif destekçileriyse gövde paketi, jantlar ve M departmanının performans odaklı altyapı destekleri olacak. Fren kaliperleri, süspansiyon sistemleri ve daha bir çok etmen burada “M5’i” aratmama konusunda öne çıkanlar arasında. Elbette bir M konuşulduğunda ilk olarak akla performans geliyor. Modelin kaputunun altında 4,4 litrelik twin-turbo V8 makineyi standart olarak göreceğiz. Yaklaşık 530 beygirlik bir güç seviyelerinde dolaşacak olan M550i, tork ayağında ise 750 Nm gibi çok ciddi bir değere sahip olacak. Maksimum tork değerinin 1.800 ile 4.600 devir aralığında verilebilir olması da dikkat çekiyor. Eğer beklenildiği gibi giderse aracın 0’dan 100’e hızlanması da 3,8 saniye sürecek. Bu F10 kasa M5’ten daha iyi bir değer olarak karşımıza çıkıyor. M550i kısa süre içerisinde resmi parçalarıyla tekrar karşımızda olacak.

İlginizi çekebilir

BMW 2 Serisi Gran Coupe