reklamı kapat

POPÜLER

BMW M5

BMW M5 geleceği için heyecanlandıran elektrik gücü verileri

Geçtiğimiz süreçte elektrikli modeller üzerinde çalıştığı ortaya çıkan M departmanının, yeni nesil BMW M5 üzerinde çok iddialı olduğu gündeme taşındı.

Geçtiğimiz hafta içerisinde ipucu niteliğindeki parçalarıyla gündeme gelen yeni BMW M5 için yeni bir dönüm noktasının kapıda olduğunu biliyoruz. Marka içerisindeki elektriklenme sürecinden er yada geç faydalanması beklenilen model için bu durumun beklenenden ne kadar erken gerçekleşebileceğiyse önümüzdeki birkaç hafta içerisinde netleşebilir. Her ne kadar şimdilik ayrıntılar sınırlı olsa da Car Magazine tarafından gündeme getirilen parçalar bir sonraki M5’in 2024’te geleceğini ve iki farklı güç aktarma organı ile sunulacağına işaret edildi. Bu parçalar arasında karşımıza çıkan tam elektrikli paket ise süreci hararetlendirme potansiyeline sahip.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli BMW M5 ortalığı karıştırabilir

Kısa sürede tüm dış kaynaklarda yankı bulan haberin merkezindeki ilk seçenek hibrit. İçerisinde sekiz silindir benzinli ve en az bir elektrik motorununun olması beklenen bu bileşende, 750 hp beygir güç 998 Nm ve tork verilerinin ön plana olduğuna işaret ediliyor. İkinci ve bizce daha çok konuşulacak olan tam elektrikli versiyon içinse işler bir hayli yüksek seviyede. Eğer iddialar gerçeğe dönüşürse M5 elektrikli paketi teorik olarak 1.020 PS güce sahip olabilir. 0’dan 100’e hızlanmasını 2,9 saniyede tamamlayabileceği söylenen bu paketin menzil kısmında ise 700 kilometre gibi üst düzey bir iddiası ortaya çıkabilir. Bu da işin sadece performansla sınırlı kalmayacağına işaret. Henüz hiçbir şey resmi olmasa da, BMW M CEO’su Markus Flasch kısa süre önce şirketin elektrikli M otomobilleri üzerinde çalıştığını doğrulamıştı.

İlgili video

BMW X2 tanıtımı

İLGİLİ HABERLER