reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12
iPhone 12
iPhone 12

iPhone 12 ailesinin tasarımıyla ilgili beklenmedik gelişme

Ufak bir kesim koronavirüs salgını sebebiyle iPhone 12 ailesinin tanıtım tarihinde değişiklik yaşanacağını düşünse de yeni modellerin eylül ayında tanıtılacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Yeni modellerin tanıtımı için geri sayım başlamışken telefonla ilgili detaylar da ortaya çıkıyor. Uzun zamandır SIM kart yuvasını telefonun sağ tarafında kullanmayı tercih eden Apple’ın yeni modelde bu düşünceden vazgeçeceği belirtiliyor. Yeni paylaşılan konsept fotoğraflarda üst düzey iPhone modellerindeki SIM kart yuvasının telefonun sol tarafında karşımıza çıkıyor. Taslak tasarımlara bakıldığında daha uygun fiyatlı modellerde çift arka kamera kurulumu, üst düzey modellerde ise üçlü arka kamera kurulumu göze çarpıyor. iPhone 4 modelinden ilham almasını beklediğimiz telefonun metal çerçevelerle gelmesi bekleniyor. Yeni renk seçeneklerini de kullanıcılara sunmasını beklediğimiz modellerin tasarım açısından radikal bir değişikliğe sahip olmasını beklemiyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 merakla beklense de radikal değişiklikler iPhone 13 ailesinde gelecek

Önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek iPhone modellerinde ise Apple’ın tasarım açısından radikal bir değişikliğe gitmesi kuvvetle muhtemel. Bu yılki modelde daha ince ekran çentiği kullanacağı söylenen şirketin önümüzdeki yılki modelde çentiği tamamen kaldırması bekleniyor. Şirketin bununla birlikte 2021’de satışa sunulacak modelde şarj girişini de kaldırıp bunun yerine kablosuz şarj teknolojisine destek vereceği ifade edililiyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en yeni modeli ile tanışın