reklamı kapat

POPÜLER

Alfa Romeo
Alfa Romeo

Alfa Romeo için aranan kan yolda; PSA ortaklığından kompakt SUV geliyor

Önümüzdeki iki yıllık süre içerisinde PSA grubunun desteğiyle iddialı bir elektrikli SUV hamlesi atacağı söylenen Alfa Romeo, yükselen grafiğini korumak istiyor.

Fiat-Chrysler ile Peugeot-Citroen grupları arasında gerçekleştirilen ortaklık hamlesiyle birlikte bazı markaların eski günlerine döneceği sinyallerini almaya başlamıştık. Beklentilerimiz içerisinde Lancia’nın da olduğu bu sürecin başrolünde ise Alfa Romeo yer alacak. C sınıfında yer alan Giulietta’yı üretimden kaldıran İtalya merkezli üreticinin elinde güncel senaryo gereği Giulia ve Stelvio’dan başka model kalmıyor. Kısa süre önde tanıtılan Tonale ile kompakt SUV sınıfına giriş yapacak Alfa için önemli detayları gündeme getiren Autocar, 2022 ile birlikte tamamen elektrikli bir SUV’nin de konuşulduğuna yer verdi. Peugeot e-208, DS 3 Crossback, Peugeot e-2008 ve Opel Mokka-e’de kullanılan altyapı üzerine geliştirileceği söylenen aracın performans dinamikleri de belirli çizgilerde olacak.

Alfa Romeo

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alfa Romeo elektrik gücünü PSA’dan alacak

Alfa’nın büyük beğeni kazanan karakteristik tasarım çizgileri sayesinde çok daha anlamlı bir hal alma potansiyeli olan bu altyapı 50 kWh batarya paketi ve 134 beygir güç üreten tek bir elektrik motoruyla geliyor. İtalyan üreticininse kendi modeline özel olarak altyapının performans limitlerini artırması bekleniyor. İki yıl önce yapılan özel bir etkinlikle GTV ve 8C gibi isimleri geri döndürme planlarını duyursa da yaşanan problemlerin ardından bunu 2019’un sonunda rafa kaldırıldığını açıklayan markanın daha çok kitleye hitap edecek modellere yönlenmesi fazlasıyla anlaşılır. Bu yıl bitmeden somut gelişmeler bizi bekliyor olabilir. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu

İLGİLİ HABERLER