reklamı kapat

POPÜLER

Alfa Romeo

Alfa Romeo ve Lancia için gelecek planları görüldü; işte detaylar

Düzenlenen özel etkinlikle birlikte gelecekleriyle ilgili perdeleri biraz daha aralanan Alfa Romeo ve Lancia için model planlamaları da masada.

Kısa süre önce düzenlenen Stellantis etkinliğinde, grup içerisinde yer alan markaların kapsamlı planlamalarıyla ilgili yeni bir perde aralandı. PSA ve FCA gruplarından doğan oluşum, yükselişte olan isimlerin dışında adeta bir kaplumbağa misali kabuğuna çekilmiş markalar için de tekrar gün ışığına çıkmak için fırsat olacak. Özellikle Lancia ile yakından ilgilendiğimiz bu sürecin ilk aşamalarında İtalyan üretici için detaylar verilmezken, son toplantıda nihayet değerlendirebileceğimiz birkaç detayı artık masada görebiliyoruz. Alfa Romeo ile birlikte ele alacağımız ikili gelecek planında ilk hareketlilik, Enzo Ferrari’yi doğuran bu efsane marka üzerinden gelecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alfa Romeo 2027 itibarıyla tamamen elektrikli olacak

Eski günlerinde uzak bir eğride macerasına devam eden Alfa Romeo, tıpkı Lancia’da olduğumuz gibi yükselişe geçmesini umduğumuz markalar arasında. Stelvio hamlesiyle birlikte son yıllarda nispeten başarılı bir grafik çizen marka için masada görünen ilk ciddi detay bize 2027 yılını işaret ediyor. Eğer her şey planlandığı gibi giderse motor sporlarında önemli bir yeri olan bu köklü ismi 2027 yılından itibaren tamamen elektrikli modeller satan bir oluşum olarak göreceğiz. Önümüzdeki yıl Tonale modeliyle karşımıza çıkacak Alfa, burada şarj edilebilir hibrit motor kombinasyonuyla elektrifikasyona ilk adımını da atmış olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lancia tarafı ise şimdilik Stellantis’in daha sakin ilerleyiş içerisinde olduğu bir süreci barındırıyor. Uzun yıllardır İtalya merkezli olarak sadece Ypsilon modeliyle rozetini sokaklarda gösteren köklü üretici, buna rağmen satış adetleriyle Alfa Romeo’yu geride bırakmayı başarmıştı. İtalya satışlarında sınıf lideri olan Ypsilon ile bir süre daha yola devam edecek olan Lancia’nin uzun süre sonra ilk yeni otomobilini ise 2023 yılında karşımızda göreceğiz. Grubun stratejisine paralel olacak şekilde tamamen elektrikli modellerde karşımıza çıkacak olan Lancia’nın 2026 yılında bir adet kompakt SUV tanıtacağını görüyoruz. 2027 yılında ise ürün gamına bir tane de C segment HB modeli eklenecek.

İlginizi çekebilir

Tam elektrikli özellikleriyle Corsa-E