reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

FCA ford

GM, Ford ve FCA gibi dünya devleri köklü bir değişime gidiyor

Dünya otomotiv devleri FCA, Ford ve General Motors, koronavirüs karşıtı alınan önlemler kapsamında çalışma şekilleri üzerinde ciddi bir değişiklik yaptı.

Advertisement

Koronavirüs’ün, küresel anlamda en çok etkilediği sektörlerden biri otomotiv sektörü oldu. Tüm dünyada neredeyse tüm otomotiv markalarının üretimi ve lojistiği sekteye uğradı. Kimi üretici fabrikalarını kapattı kimisi ise çalışanlarına geçici olarak izin verdi. Ortak olan bir kısım vardı ki bu salgını görmezden gelmek mümkün değildi. Dünya otomotiv devleri FCA, Ford ve General Motors bu durumun farkında olacak ki çalışanlarının çalışma düzenini değiştirmeye başladı. Evden çalışabilecek olan tüm elemanların bundan böyle “home ofis” diye bilinen evden çalışma düzenine geçtiği duyuruldu. Dijital ofis ve çalışma ortamlarının kurulması ile birlikte insanlara gerçek bir ofis ortamı sağlanacak. Böylece hem salgından korunurken hem de işler mümkün olduğunda az aksayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

FCA cephesi üretimi durdurduğunu açıklamıştı

FCA Grup sözcüsü Pomigliano d’Arco konu ile ilgili,Sonuç olarak bu önlemler dahilinde grup İtalya’da yer alan üretim tesislerinin gerektiğinde geçici olarak kapatacak. FCA, günlük üretim adetlerini, üretim süreçlerine göre azaltılacaktır. açıklamasında bulunmuştu. Geçici olarak  kapatılacak fabrikalar, salgının boyutlarına göre tekrar kapatılabilecek. Melfi, Atessa ve Cassino bölgelerinde bulunan fabrikalar 2-3 gün aralığında kapatılacak. Böylece üretim azalarak şirketin zarar etmesi engellenecek. Fabrikaların yanında İtalya’nın en büyük otomobil satış merkezlerinden biri olan Autotorino da Corona Virüsü’nden nasibi aldı. Kurulduğu günden beri hiç kapanmayan dev bayii, yılda 30 bin sıfır ve 23 bin ikinci el otomobil satışı gerçekleştiriyordu.

İlginizi çekebilir

Yeni dönemin ilk elektriklisi Mercedes EQC