reklamı kapat

POPÜLER

M paket dokunuşu niteliğinde geliştirmeler; Alpina XB7 ile tanışın

Sedanların ardından SUV sınıfınını zirvesi atılan adımın ardından ortaya çıkan Alpina XB7, markanın tatlı dokunuşlarıyla zenginleştiriliyor.

2019 yılının ilk günlerinden itibaren atağa geçen Alpina, 7 Serisi başta olmak üzere ailenin önemli üyelerine kendine has dokunuşlarını gerçekleştirdi. Bu dokunuşlarla birlikte kendı sınıflarında dünyanın en hızlı otomobillerini karşımıza çıkartan marka şimdi de kendisi için ilk niteliği taşıyan SUV projesiyle karşımızda. Alpina XB7 adıyla tanıtımı gerçekleştirilen ve X7’nin merkeze alındığı model, BMW M’in dokunuşlarını aratmayacak seviyede performans vadediyor. Motor üzerinde yapılan değişimlerle birlikte limitlerin 621 PS güç ve 800 Nm torka çıkartılması bunun en net rakamsal kanıtları arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alpina XB7 teknik özellikleri

4.4 litrelik twin-turbo V8 motor üzerinde yapılan rakamsal geliştirmelerin doğrudan performansa da etki ettiğini görüyoruz. Nitekim Alpina tarafından açıklanan verilerde XB7’nin 0’dan 100’e hızlanmasını 4 saniyede tamamladığını ve çeyrek mil performansının 12,6 saniye ike maksimumda 290 km/s hızla olduğuna yer veriliyor. Bunu 21 inçlik jant seti ve performans odaklı lastiklerin desteklediğini de belirtmeden geçmeyelim. Alpina X7’nin fabrika çıkış olarak gelen şanzımanına da el atmayı ihmal etmiyor. ZF’in sekiz kademeli performans şanzımanının kullanıldığı model bu sayede spesifik olarak, vites değiştirme noktalarında daha canlı bir tepki verebilecek hale getirilmiş durumda. Ek olarak arka aksta elektronik olarak değişken bir aktif sınırlı kaymalı diferansiyel kilidine yer verilmiş olması da özellikle altı çizilmesi gerekenler arasında. 141.300 dolardan başlayan fiyatlara satışa sunulacak olan Alpina XB7’nin teslimatları da bu yıl içerisinde gerçekleştirilecek.

İlginizi çekebilir

BMW 2 Serisi Gran Coupe