reklamı kapat

POPÜLER

2020 Alpina B3

Dünyanın en hızlı sedan otomobillerinden biri; 2020 Alpina B3 tanıtıldı!

M3 öncesinde çok ciddi bir referans olarak karşımıza çıkan 2020 Alpina B3, sadece Competition paket tarafından alt edilebilecek gibi görünüyor.

Her nesilde olduğu gibi yenilenen yüzün de en üst performans temsilcisi olarak asfalta inecek olan 2020 BMW M3 için geri sayımımız devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde üretim bandında olduğu iddia edilen detaylı bir sızıntı üzerinden gündeme gelen yen M3’ün Competition paketle yetinmek istemeyenler için uzun süredir beklendiğini de biliyoruz. 2020 Alpina B3 ise, artık bir gelenek haline gelen karakteristik değişimin son yüzü olarak yeni bir bir alternatif iddiasıyla yollarda olacak. B3’ün tanıtımı için kendisine Tokyo Otomobil Fuarı’nı adres seçen Alpina ise, kendi kitlesinde oluşturduğu beklentiyi karşılamak konusunda yine dersine iyi çalışmışa benziyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Alpina B3 teknik özellikleri

Alpina, sadece bir modifikasyon ve temel değişiminin ötesinde dünyanın en hızlılıları listesinde de sık sık gördüğümüz bir rozet. Hal böyle olunca da M3 üzerindeki beklentiler neyse B3 için de bu beklentiler paralel eğride seyrediyor. Açıklanan rakamlara baktığımızda ise 3.0 litrelik altı silindirli makinenin, 462 beygir güç ve 700 Nm tork seviyesine getirildiğini görüyoruz. Bu rakamlar aynı zamanda şu anda satın alabileceğiniz en güçlü 3 Serisi modeli olan M340i’den neredeyse 100 beygirlik bir iyileşme anlamına geliyor. Tanıtımı için beklediğimiz M3 için de doğrudan alternatif olabilecek B3’ün ancak M3 Competition tarafından alt edilmesi bekleniyor.

Şirketin paylaştığı performans verilerine baktığımızda ise aracın 0’dan 100’e hızlanmasını 3,8 sainyede tamamladığını, 0’dan 200’e ise 13,4 saniyede erişebildiğini görüyoruz. B3’ün görebileceği maksimum sürat ise 303 km/s olarak teknik tabloya yansıyor. Beraberinde adaptif süspansiyon sistemi, Eibach yaylar, sınırlı kaymalı diferansiyel kilidi, iyileştirilmiş fren sistemi ve tepkileri iyileştirilmiş 8 ileri ZF şanzıman gibi farklılıkları da getirenm B3’ün sipariş süreci 2020 itibarıyla başlayacak.

İlginizi çekebilir

Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupe