reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Samsung

Samsung ve Hyundai’den dikkat çekici iş birliği

Samsung ve Hyundai, 6 yıldır otomobil teknolojisinde iş birliği yapıyor. İki şirket ortaklıklarını büyüterek elektrikli otomobiller için iş birliği yapmaya karar verdi. Samsung’un Exynos yonga setleri ve OLED ekranlarının yanı sıra gelecekteki Hyundai elektrikli otomobilleri için pil tedarik edeceği belirtiliyor.

Samsung’un Hyundai otomobilleri için akü testini tamamladığı bildiriliyor. Samsung Electronics Başkan Yardımcısı Lee Jae-Yong ile Hyundai Motor Group’un Başkan Yardımcısı Jung Sun‘ın görüşmesinin ardından işlemlerin hızlandırılması bekleniyor. Samsung SDI’nın amiral gemisi pil çözümünün Hyundai’nin elektrikli otomobillerinde kullanılacağı söyleniyor.

Hyundai’nin Samsung pillerini Genesis’in tam elektrikli otomobilinde ve Kia’nın plug-in hibrit otomobilinde yer alacağı konuşuluyor. 2021’de piyasaya sürülecek olan Genesis G80’in elektrikli versiyonunda Güney Koreli şirket imzalı pillerin olacağını da söyleyelim. Otomobilin tek bir şarjla 500 kilometre menzil sunabileceği dile getiriliyor. Ayrıca Hyundai otomobillerde şirket tarafından ortaklaşa geliştirilen 3. seviye otonom sürüş teknolojisinin yer alacağı belirtiliyor.

Samsung imzalı lityum iyon pil yeni bir Hyundai modeline de geliyor

Samsung’un lityum kare pilinin de 2-3 yıl sonra piyasaya sürülmesi planlanan Hyundai’nin ticari aracında da kullanılması bekleniyor. Bir Hyundai yetkilisi, iki şirketin sürüş testlerini birlikte tamamladığını doğrulasa da pilin kabul edilip edilmeyeceğinin henüz netleşmediğini belirtti.

İlginizi çekebilir

Devrimsel özellikleriyle yeni 2008 ile tanışın